Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, genç oyuncu Rıdvan Şimşek'in sakatlığı sonrası Manisaspor galibiyetinin sevincini buruk bir şekilde yaşadıklarını söyledi.

Mustafa Denizli, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, sezonun son maçında sahalarında sevinçlerini, mutluluklarını yaşamadıkları bir galibiyetin bu akşam ortaya çıktığını dile getirdi.

Bu sezon kendileri adına ilginç olayların yaşandığına dikkati çeken tecrübeli teknik adam, ''Rıdvan'ın bu akşamki sakatlığıyla birlikte 8. kırık vakasıyla karşılaştık. Takımda ender görülen bir hadisedir. Buna bir talihsizlik yaklaşımı uygun düşer. Rıdvan konusundaki tek üzüntümüz sadece kırık değil. Çapraz bağlarında da kopma meydana geldi. İkisi birlikte çok ciddi bir sakatlık. Takımda kendine yer kapma mücadelesi veren bir oyuncunun sakatlığı arkadaşları ve camia için talihsiz bir hadise. Manisaspor maçında aklımızda kalan tek konu bu olacak'' diye konuştu.

MANİSASPOR MAÇI
Manisaspor karşısındaki performanslarını değerlendiren Mustafa Denizli, şöyle konuştu:

''Taraftarlarımızın önündeki son maçımızı oynadık. Büyüklüğümüze yakışır bir mücadele ortaya koyduk. Şartlar ne olursa olsun ligde var olduğumuzu 90 dakika boyunca ortaya koymaya çalıştık. Futbolcularımı kutluyorum. Bu galibiyet bizim klasman yerimizi ne denli değiştirir? O ihtimal var. Kısacası sevinemediğimiz bir galibiyet yaşadık.''

Kadroda yer alan genç oyuncular konusundaki soruyu ise Denizli, ''Onlar gerçek anlamda kendilerini geliştirdikleri ve bu tempoyu ortaya koydukları sürece takımdaki yerlerini alacaklar. İster altyapıdan olsun, ister altyapı seviyesinde gelsinler bu şansı bulacaklar. Genç oyuncu Atınç, ilk defa oynadığı için biraz heyecanlandı. Ama ilerde üstüne koyarak gerçek manada iyi bir savunmacı olacak. 16 yaşını yeni bitirmiş bir oyuncu. Fizik avantajlarına sahip'' diye yanıtladı.

Tabata'yı devre arasında çıkarmasıyla ilgili soru üzerine Denizli, ''Planlama sonucu olan bir durum değil. Uzun süredir takımdan ayrı çalışıyordu. Sakatlığı sonrası kendini geliştirmeye çalışıyor. Riske etmek istemedik. Sivok da aynı şekilde dizinden ameliyat geçirdiği yerde sorun yaşadı. Bu akşam yaptığımız değişikliklerin tamamı yapmamız gereken değişikliklerdi'' dedi.

Mustafa Denizli, bu akşam oynamayan Serdar Özkan ve İbrahim Kaş'ın ise herhangi sakatlıkları bulunmadığını, bir tercih sonrası bu oyuncuların kadroda yer almadığını ifade etti.

''BURSASPOR MAÇININ MANİSASPOR MAÇINDAN FARKI YOK''
Siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, gelecek hafta oynayacakları Bursaspor karşılaşmasının da diğer mücadelelerden farkı olmadığını söyledi.

Bursaspor maçının bu akşam oynadıkları Manisaspor maçından farkı olmadığına dikkati çeken tecrübeli teknik adam, şunları söyledi:

''Rakibimiz kim olursa olsun bu mücadeleyi ortaya koymak zorundayız. Beşiktaş'ın büyüklüğüne yakışır bir şekilde mücadele etmek zorundayız. Birçok maçta bu şekilde mücadele ettik. Hiçbir şekilde 90 dakika bu görüntüyü ortaya koyamadığımız söylenemez. Bursaspor mükemmel bir sezon geçirdi. Benim yakın ilişkilerim de var. Taraftarların deplasmanlara gitmemesi üzücü bir durum. Deplasmana gelen takımlar kendi taraftarlarıyla yer alması önemli. Türk futbolunun temel taşlarından Bursaspor ve Beşiktaş gibi iki camianın sağduyulu yaklaşımıyla mutlaka bu sorun ortadan kalkacak. Ama bu hafta, ama diğer haftalarda bu olacak. Sağduyulu insanlarımız bunu mutlaka halledecektir. Belli ortak zeminde çok rahat bunları aşabileceğimizi düşünüyorum. Gerekirse Bursasporlu taraftarların belki bu hafta değil, ama diğer haftalarda İstanbul'a gelmeleri için gerekli merciler bu konuda çalışmalı.''

İBRAHİM TORAMAN: ''ÜZÜNTÜLÜ BİR GALİBİYET ALDIK''
Beşiktaş'ın kaptanı İbrahim Toraman ise üzüntülü bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Kendi sahalarındaki son maçı oynadıklarını hatırlatan tecrübeli futbolcu, ''Her ne olursa olsun kazandığımız için mutluyuz. Ama bir yandan da üzüntülüyüz. Rıdvan'ın ayağı kırıldı. İnşallah tekrar sahalara döner'' dedi.

Kendi performansının çok iyi olduğunun hatırlatılması üzerine İbrahim Toraman, ''Her zaman sahaya çıktığımda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Futbol bireysel bir oyun değil. Herkesin iyi olması gerekiyordu. Zaman zaman iyi dönemlerimiz oldu. Bazen de kötü zamanlarımız oldu. Şampiyon olamadık. Olamadığımız için iyi bir sezon geçirmiş olamıyoruz'' diye konuştu.

Siyah-beyazlı oyuncu, Bursaspor maçı konusunda da ''Tatsız olaylar oldu. Üzücü şeyler bunlar. Bizi ilgilendirmiyor. Çıkıp en iyi şekilde sezonu bitirmek istiyoruz. Biz oraya iyi futbol ve galibiyet için gideceğiz. İnşallah güzel bir ortamda biter'' diyerek sözlerini tamamladı.