Denizli: Genel olarak iyiye gidiyoruz

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ''Antrenmanlarda çalıştığımız hücum organizasyonlarını Gençlerbirliği karşısında da tekrarladık ve goller bulduk. Genel olarak iyiye gidiyoruz” dedi.

08.02.2010 - 14:10

Denizli: Genel olarak iyiye gidiyoruz

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, takımın genel çizgisinin iyiye gittiğini söyledi.

Geçirdiği operasyon sonrası bugün ilk kez takımın başında antrenmana çıkan Denizli, çalışma sırasında basın mensuplarıyla sohbet etti.

Antalya kampından bu yana takımın yükselen bir grafiğinin bulunduğunu anlatan deneyimli teknik adam, Gençlerbirliği maçında hücum bölgelerinde başarılı olduklarını belirterek, ''Antrenmanlarda çalıştığımız hücum organizasyonlarını Gençlerbirliği karşısında da tekrarladık ve goller bulduk. Bu da takım adına iyi bir şey. Ancak yediğimiz gole üzüldüm. Bizim çizgimizdeki bir takımın bu şekilde gol yememesi gerekiyordu'' diye konuştu.

'TABATA GAYRET SARF EDİYOR''
Denizli, Tabata'nın form durumuyla ilgili bir soru üzerine ''Tabata büyük bir gayret sarf ediyor. Onu sürekli tesislerde çalışırken görüyorum. 20-25 gündür kendini öne taşıyacak bireysel çalışmalar yapıyor. Her gün ekstra çalışıyor, bu da olumlu bir şekilde oyununa yansıyor.'' cevabını verdi.

FERRARI'NİN DURUMU
Ferrari'nin ne zaman sahalara döneceği konusundaki bir soru üzerine Denizli, ''Aciliyetimiz yok. Kim olursa olsun risk sıfır bölgesine gelmeden kullanmayız'' dedi.

Ferrari'nin durumuna hafta sonunda bakacaklarını kaydeden Denizli, ''Şu anda maske takmaya başladı. Ancak maskeyle rahat oynayamadığını söylüyor. Antrenmanlarda deneyeceğiz ve ona göre kararımızı vereceğiz'' şeklinde konuştu.

''GENÇ FUTBOLCULAR İYİ YOLDA''
Takımdaki Necip, Rıdvan, İsmail gibi genç futbolcuların çizgisinin gayet iyi olduğunu anlatan Denizli, bunun da takıma olumlu yansıdığını ifade etti.

Genç futbolcuların performanslarının, öndeki futbolcuları da kendine getirdiğini anlatan Denizli, ''Gençler onlar için potansiyel tehlike oldu. Takım içindeki rekabet arttı. Bunlar da bir takım için güzel şeyler'' dedi.

Denizli, sözleşmesi askıya alınan Delgado ile ilgili bir soruya, ''Delgado ile ameliyatımdan önce konuşmuştum. Bugün bir kez daha konuşacağım'' ifadelerini kullandı.

Mustafa Denizli, (A) Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası elemelerindeki grubu için de ''İyi ve tanıdık takımlardan oluşan bir grup'' yorumunu yaptı.

SAĞLIK DURUMU
Geçirdiği operasyon sonrasında sağlık durumunun iyiye gittiğini anlatan Denizli, ''Yavaş yavaş iyi olacağız. Doktorlar operasyonun iyi geçtiğini söyledi'' derken, bu operasyonun 1 hafta öncesinde anjiyo olduğunu, ancak bundan kimsenin haberinin bulunmadığını kaydetti.

Hastaneye kontrol için gittiğinde böyle bir durumun ortaya çıktığını belirten Denizli, ''Babamı ve ağabeyimi prostat kanserinden kaybettim. Ben de bu konuda testler yaptırayım diye hastaneye gitmiştim ve başka bir sorun ortaya çıktı. Şimdi iyiyim'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...