Denizli: İlk hedefimiz finale kalmaktı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ankaraspor’la yaptıkları Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçındaki ilk hedeflerinin finale kalmak olduğunu ve bunu da başardıklarını söyledi.

23.04.2009 - 00:26

Denizli: İlk hedefimiz finale kalmaktı

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Fortis Türkiye Kupası'nda Ankaraspor ile oynadıkları maçın ardından yaptığı açıklamada, "Bu maçta 2 hedefimiz vardı. İlki finale çıkmak, ikincisi ise tüm maçlarımızı kazanıp finale çıkmaktı. İlkini gerçekleştirdik ama ikincisini yapamadık. Takımın içinde bulunduğu durum, birtakım zorlukları yaşamamıza neden oldu. Herşeye rağmen maç 1-1'ken müsait pozisyonlar oldu. Öne geçtiğimiz an, oyunu koparacağımız an olurdu ama başaramadık" dedi.

Mustafa Denizli, "Şu anda cezalı ve sakat oyuncularımız var. Bu, takımı daha rahat oluşturma imkanını elimizden alıyor. Neticede, Fenerbahçe maçından sonra kendini bulan bir rakibin karşısında oynadık. Ankaraspor'un çıkış döneminde oynamak bizim için zor oldu. Deplasmanda 3-1 kazandıktan sonra bu maçın hazırlığını yapmak kolay değil. Herkesin kafasında 'tur garanti' düşüncesi vardı ama futbolda bu düşüncenin geçerli olmadığını defalarca gördük. Kaybettik ama istediğimiz finale çıktık" diye konuştu.

Bir basın mensubunun, bu yenilginin, 2009 yılında aldıkları ilk yenilgi olduğunu belirtmesi üzerine Denizli, "Bir mağlubiyet yaşayacaksak, böyle bir mağlubiyet yaşamak hepsinden daha iyidir" dedi.

ANKARASPOR CEPHESİ
Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise, Beşiktaş karşısında turu Ankara'daki ilk maçta kaybettiklerini vurgulayarak, "Beşiktaş, şu anda ligin en istekli ve rakiplerine üstünlük sağlayan ekibi. Maçın galibiyet onuru bize, final kapısı Beşiktaş'a kaldı. Önce Fenerbahçe'yi, ardından Beşiktaş'ı yenmek kara bulutların dağıldığını gösteriyor. Maç beklediğim gibi geçti. Son dakikalarda uzatmalara götürebilirdik. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...