Denizli: Kaza yaşamamak için çok çabalıyoruz

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ligde beklenmedik sonuçlar alındığını, bunları yaşamamak için büyük bir mücadele ortaya koyduklarını söyledi.

14.03.2009 - 23:48

Mustafa Denizli, Beşiktaş'ın 3-0 kazandığı Gençlerbirliği maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, enteresan bir lig yaşandığını belirtti.

Beklenmedik sonuçların çıktığına dikkat çeken deneyimli teknik adam, ''Bu beklenmedik sonuçları yaşamamak için büyük bir mücadele ortaya koyuyoruz. Gençlerbirliği, bu dönemde ligin en güçlü ve grafiği iyi olan takımlarından bir tanesi. Oyunun tamamında arayan, isteyen, üretmeye çalışan, maçı koparmaya çalışan, hem takım savunmasında hem de hücumunda iyi göstergeleri olan bir gece yaşadık'' dedi.

Ligin sonu yaklaştıkça, kendini kontrol etme, 90 dakikaları en iyi şekilde değerlendirme stratejisinin ortaya çıktığını kaydeden Denizli, ''Bunu başarmaya çalışıyoruz. Zor bir lig ama kadromuzdaki her oyuncu buna hazır durumda. Kadromuzdaki tüm oyuncularım sezon sonuna kadar bu formayı mutlaka giyecekler, hepsi görev alacak'' diye konuştu.

Genel olarak takım olma yolunda yaptıkları çalışmaların ortaya çıkmaya başladığını anlatan Denizli, ''Birlikte hissediyoruz, çalışıyoruz, başarmaya çalışıyoruz. Beşiktaş'ın en iyi tarafı da bu'' dedi.

AYBABA: DAHA CESUR OYNAMALIYDIK
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba, Beşiktaş karşısında planladıkları şeyleri gerçekleştiremediklerini belirterek, ''Takım olarak daha cesur oynamamız gerekiyordu, bunu yapamadık'' şeklinde konuştu.

Oyunun temposunun son 20 dakikada yükseldiğini ifade eden Aybaba, ''İyi takımdık, ama burada iyi bir takımın yapacaklarını ortaya koyamadık. Futbolcularıma sadece 3. gol için kızıyorum. Profesyonel bir takım korner atarken, böyle kötü bir gol yemez. Beşiktaş'ı kutluyorum ve başarılar diliyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...