Denizli: Ne Galatasaray pes eder, ne de ben

Galatasaray Teknik Direktörü Denizli, Beşiktaş yenilgisi ile zirvenin 9 puan gerisinde kalmalarına rağmen iddialı konuştu.

mustafa-denizli-besiktas.jpg

İlk yarıda kötü oynadıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Mustafa Denizli, "Kendi içimizde bir şeyler yaratmaya çalışıyoruz. Bu zaman zaman sıkıntı yaratıyor. Esasında 2. yarı daha derli toplu ve düzgün bir oyun başlangıcı oldu. Öyle veya böyle bir gol bulduk. Bize yakışmayan demiyeceğim ama futbolun içindeki talihsiz bir golü kalemizde gördük" dedi.

Denizli daha sonra şampiyonluk yarışında çok ağır bir yara alan öğrencileri adına camiaya umut veren, rakiplere ise meydan okuyan açıklamalar yaptı.

"Buraya geldiğimde burası sorunsuz gül bahçesi değildi. Bunu bilerek göreve başladım" diyen tecrübeli hoca, düşündükleri her şeyi yapacaklarını iddia etti. Beşiktaş maçı sonrası söyleyeceği bu sözleri önümüzdeki aylarda bir daha tekrarlayacağını belirten Denizli "Ne Galatasaray pes eder ne ben pes ederim" diye konuştu.

Beşiktaş'tan 9, Fenerbahçe'den 8 puan geride kaldıklarının hatırlatılması üzerine ise tecrübeli teknik adam, "Hiç kimse bizsiz yürüyemez. Bizim önümüzdeki takımlar hep dönüp geriye bakacaklar. Biz ise sadece önümüze bakacağız" diye rakiplere meydan okudu.

Beşiktaş'ın bu ülkenin en güçlü takımlarından bir tanesi olduğunu kaydeden Mustafa Denizli, "Buradan sürpriz bir sonuç çıkmaz. Beşiktaş'a yenilebiliriz de. Şimdi önümüzde 2 maçımız kaldı. Bu dönemi öyle veya böyle geçeceğiz. Hayatımız bu tür mücadelelerle geçti. Hiç önde yarış götürmedim. Hep arkadan takip oldum. Bunlar bizim için aşılmayacak durumlar değil" diye konuştu.

TRANSFER SİNYALİ

Denizli röportajda transfer sinyali de verdi. Galatasaray Teknik Direktörü, "İçerideki sorunları çözemezsek dışarıdan çözeriz" dedi.

"SON ŞAMPİYONLUĞUMDA İLK YARIYI 6. BİTİRMİŞTİK"

Önlerinde geride kalandan daha uzun bir dönem olduğunu hatırlatan Mustafa Denizli, "Bunlar kayıp maçlardır. Hayatımda şampiyonluk kazandığım sezonlarda bütün derbileri kazanmadım. Bu tablo değişecektir. Zaman zaman çok iyi şeyler yaptık ama bazen de hatalar yaptık. Son şampiyonluğu kazandığımda ilk yarıyı 6. bitirmişti takımım" ifadelerini kullandı.

METE KALKAVAN'A ELEŞTİRİ

Maçın hakemi Mete Kalkavan'ı da eleştiren Denizli, "Biz kötü oynadık ama, bir parantez de oyunu yöneten Mete Kalkavan'a açmak gerekir. Her şeyi gördüm, biliyorum. 'Oyun nasıl kıymık kıymık doğranır'ı herkes kaçırır ama ben görürüm. Mete Kalkavan'a hep güven duyarım derim. Ama 90 dakikayı izlediğimiz zaman nelerin çalılıp nelerin çalınmadığını biz biliriz. Hayatımda maç sonunda hakemlerle ilgili eleştiriler yapmadım ama hakem ne yaptı, ofsayttan gol mü attı. İçeride futbolcuyu sinirlendiren, kart görmesine neden olan pozisyonları gayet iyi görürüz" diyerek tepki gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...