Denizli: Sıkıntı yaşadık ama kazandık

Trabzonspor'u deplasmanda 2-0 yenen Beşiktaş'ta teknik direktör Musfata Denizli, ''Bugün biraz sıkıntı yaşayarak kazanmayı öğrendik'' diye konuştu. Denizli kaleci Hakan Arıkan'ı da başarılı oyunu nedeniyle tebrik etti.

Ntvspor 07.11.2009 - 23:46

TRABZON - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, takımın ruh halini düzeltmek için ihtiyaçları olan bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Denizli, Türkiye'nin iç sahada en güçlü oynayan takımlarından biriyle kendileri açısından elverişli olmayan ortamda maç oynadıklarını belirterek, ''Burada alınacak üç puanın özellikle ilerleyen haftalarda ne denli önemli olduğu, yarışmayı izleyenler tarafından takip edilecek'' dedi.

Trabzon'un baskısı altında geçen bir maç oynandığını ifade eden Denizli, ''Bunu bekliyorduk. Burada kazanmayı amaçlayan oyun düşüncemiz, Beşiktaş'ın 1 yıldır sahaya yansıtmaya çalıştığı oyun anlayışından uzaktı. Maç öncesi de böyle bir oyun olacağını düşünüyorduk. Trabzonspor, Kayserispor maçında 1-0 yenik duruma düştükten sonra büyük çıkış göstererek kazanmıştı. Bizim Wolsfburg maçından sonraki ruh hali Beşiktaş aleyhine durumdu. Burada kaybetsek ileride onarılması zor durumlar ortaya çıkabilirdi. Bugün biraz sıkıntı yaşayarak kazanmayı öğrendik'' diye konuştu.

Özellikle oyunun son çeyreğinde Trabzonspor karşısında yakalayabilecekleri en güzel pozisyonları yakaladıklarını kaydeden Denizli, ''Bobo golü bir önceki pozisyonda atsa maçı daha erken lehimize çevirebilirdik. Bütün bunları değerlendirirken Trabzonspor'a haksızlık etmiyoruz. Bu maçta her türlü skor ortaya çıkabilirdi. Takımın ruh halini düzeltmek için üç puana büyük ihtiyaç vardı. Bunu başardık. Bazı futbolcularımız başarı çizgisinin oldukça üzerine çıktı, bazıları oldukça altında kaldılar. Takım halinde farklı bir görüntü verdik'' diye konuştu.

Geçen yıl ligin ilk yarısını 28 puanla kapadıklarını anımsatan Denizli, ''Beşiktaş, bu kez 24 puan ve önünde kazanabileceği 15 puan daha var. Sıkıntı şu. Son haftalarda futbolcularım huzur ortamında futbol oynayamıyor. Kendilerine en büyük güç veren desteklerinden yoksun. Futbolcu için yaşanabilecek en kötü ortam. Bir an önce bu ortamdan çıkmak lazım. Beşiktaş onları mutlu edecektir'' ifadesini kullandı.

Denizli, kaleci Hakan Arıkan'ın bugün son derece başarılı olduğunu ve başarılı futbolunu uzun süre devam ettireceğini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...