Denizli: Sıkıntılar bir nebze geçti

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ''Düşünülen Beşiktaş geliyor. Sıkıntılar bir nebze geçti. Dönüyoruz, döndük diyebiliriz'' dedi.

Haberler 26.10.2009 - 12:22

Denizli: Sıkıntılar bir nebze geçti

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, takımın gün geçtikçe düşündükleri seviyeye geldiğini söyledi.

Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet etti.

Takımın son durumuyla ilgili bir soruyu Denizli, ''Beşiktaş, hem taraftarına hem de kendisine, hem İnönü'de hem de dışarıda 'Düşünülen Beşiktaş geliyor' imajını verdi'' diye yanıtladı.

Denizli, takımın son hafta ligde üst üste aldığı galibiyetler ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Wolfsburg karşısında elde ettiği beraberlikle, geçen sezonki havasını yakalayıp yakalamadığı sorusu üzerine de, ''Sıkıntılar bir nebze geçti. Dönüyoruz, döndük diyebiliriz'' dedi.

DERBİYLE İLGİLİ YORUM YAPMADI
Mustafa Denizli, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında dün oynanan derbi maçla ilgili sorulara ise yanıt vermekten kaçındı.

Derbiyi izlediğini anlatan deneyimli teknik adam, ''Bizim işimiz kendimizin ne yapacağı'' diyerek derbiyle ilgili yorum yapmadı.

NİHAT'IN PERFORMANSI
Nihat Kahveci'nin Eskişehirspor karşısında girdiği gol pozisyonlarından yararlanamadığının hatırlatılması üzerine Mustafa Denizli, milli futbolcuyla ilgili ''Nihat'ın ortaya koyduğu mücadele, isteği ve pozisyonlara girmesinden memnunum. Tercihler konusunda belki daha dikkatli olabilir. Ama bu da bir an evvel golle tanışma isteğinden kaynaklanıyor. Nihat, grafiğini sürekli yukarıya çıkarıyor. Taraftarlarımız, düşündükleri Nihat ile bu hafta buluşabilirler.'' yorumunu yaptı.

'BEŞİKTAŞ 70'TEN SONRA OYUNA AĞIRLIĞINI KOYUYOR'
Wolfsburg karşısında rakip 10 kişi kaldıktan sonra oyuncu değişikliklerinde geç kaldığı yönünde eleştiriler yapıldığının hatırlatılması üzerine Denizli, ''Orada önemli olan benim yorumum. Oyunu takip eden, planlayan benim. İki önemli faktör vardı; devam eden maçta atmosferi yaşayanlar ve kısa sürede oyuna girecekler. Beşiktaş artık 70. dakikadan sonra ister Avrupa'da isterse de Türkiye'de olsun oyuna ağırlığını koymaya başladı. Eskişehirspor maçında da son bölümlerde 3-4 gol pozisyonumuz oldu ama bunları değerlendiremedik.'' dedi.

Eskişehirspor maçına da değinen Denizli, ''Oyunun kritik anları vardı. Bana göre oyunun başında Ekrem'in yakaladığı ve kalecinin çıkardığı pozisyon çok önemliydi. Bu tip maçlarda öne geçerseniz rahatlarsınız'' dedi.

'ANKARAGÜCÜ MAÇINI CUMA OYNAMAK İSTİYORUZ'
Mustafa Denizli, Turkcell Süper Lig'de 31 Ekim Cumartesi günü oynanacak olan Ankaragücü maçının 30 Ekim Cuma günü oynanmasını istediklerini ve bu konuda Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduklarını söyledi.

Federasyondan bu konuda yardım istediklerini anlatan Denizli, ''Ankaragücü maçı sonrası Wolfsburg ile karşılaşacağız. Eğer maç cumartesi günü oynanırsa sadece pazartesi günü çalışıp maça çıkacağız. Federasyon bu konuda alacağı kararla hem bize hem de Türk futboluna yardımcı olur. Bugün federasyonun bu konuda karar vermesini bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

'RAKİPLERİN DİNLENMESİ DEZAVANTAJ'
Mustafa Denizli, Ankaraspor'un küme düşürülmesi nedeniyle rakiplerinin bir hafta dinlenerek karşılarına çıkmasının kendileri için bir dezavantaj olduğunu ifade etti.

Rakip takımların bu sürede Beşiktaş'a karşı düşündükleri taktiği daha geniş bir zamanda çalışma imkanı bulduğunu anlatan Denizli, ''Ayrıca kart sınırındaki futbolcuların cezalı olma durumları ortadan kalkıyor. Olumsuzluklarla başladığımız sezonda, bir olumsuzluk da böyle oluştu. Ama bundan kimse bahsetmiyor'' dedi.

'ELEŞTİRİLERİN TAMAMI YANLIŞ DEMİYORUM'
Mustafa Denizli, geçen sezon iki kupa kaldırmış bir teknik direktör olarak bu sezon çok eleştirilmesiyle ilgili bir soruyu da, ''Herkes eleştiriliyor. Ben eleştirilerin hepsi yanlış demiyorum. Sadece haddini aşan eleştirilere yanıt veriyorum'' ifadelerini kullandı.

Uğur İnceman ile ilgili bir soru üzerine de Denizli, ''Uğur iyi futbolcu. Zaten onu Türkiye'ye getiren de benim'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...