Denizli: Sıkıntılı oldu

Beşiktaş'ın Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup ettiği maçı değerlendiren Mustafa Denizli, kendileri için sıkıntılı bir galibiyet olduğunu söyledi. Denizli cezalı duruma düşen Ernst, Sivok ve Ferrari'nin yerini dolduracak güçte olduklarını belirtti.

Ntvspor 17.10.2009 - 23:33

Denizli: Sıkıntılı oldu

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Kasımpaşa karşısında sıkıntılı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Denizli, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, zor bir maç oynadıklarını belirterek, ''Özellikle Kasımpaşa'nın son oynadığı 2 maçtaki direnci ve kaybetmeme arzusu övgüye değerdi. Biz bu gece zor ortamı kolaya çevirdik ama devamını getiremedik. İkinci yarıda fazla pozisyon üretemedik. Serdar ve Uğur'un 2-0'ken girdikleri pozisyonlar maçın kopuş noktasıydı. Onlardan biri gol olsaydı rahatlayabilirdik ancak olmadı. Sıkıntılı bir galibiyet oldu'' diye konuştu.

''İlerleyen haftalarda bugünkü 3 puanın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte değerlendiririz'' diyen Denizli, hakem Hüseyin Göçek'in verdiği penaltı ve kırmızı kart kararları için ise yorum yapmaktan kaçındı.

Denizli, Ernst, Sivok ve Ferrari'nin Eskişehirspor maçında kart cezaları nedeniyle oynayamayacak olmalarının takımı nasıl etkileyeceği sorusuna ise, ''Sıkıntı olmayacaktır. Onu telafi etmenin çalışmasını yapacağız. Onlar sürekliliği olan futbolcular. Lig başladığından bu yana en fazla görev yapan futbolculardı ama zaman zaman bunlarla karşılaşıyoruz. Bunu telafi etmenin bütün çalışmalarını yapacağız. Zor bir dönem yaşıyoruz. Almanya'ya gidip Wolfsburg ile oynadıktan sonra hazırlanmak için 1 günümüz kalıyor. Beşiktaş büyük takım olduğunu unutmamalı, hafta sonunda da hatırlamalı. Bu futbolcular için fırsattır. Görev verilen futbolcular bunu değerlendirirse, bu avantaja da dönebilir. 15 gündür 10 futbolcuyla çalışıyoruz. 10 futbolcumuz çeşitli milli takımlarda. Neticede bazen başarılı futbolcular ve iyi takımlar için bu süreç aleyhte oluyor. Diğer takımların tam kadro çalıştığı bir dönemde biz eksik çalışıyoruz'' yanıtını verdi.

İSMAİL KÖYBAŞI: İYİ TAKIMIZ
Beşiktaş'ın genç oyuncusu İsmail Köybaşı, maça çok iyi başladıklarını ve yaptıkları baskının golü getirdiğini söyledi.

İyi bir takım olduklarını ifade eden İsmail, ''Fakat futbolda zaman zaman kötü dönemler olabilir. Bu dönemi atlatacağımızı düşünüyorum. Zorlu bir 9 güne girdik. Yapacağımız 3 maçın çok önemi var'' dedi.

Artık Wolsfburg ile oynayacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi maçını düşündüklerini anlatan İsmail, ''Türkiye'yi çok iyi temsil edeceğimize inanıyorum. İyi bir takımız, bunu oynadığımız futbolla da gösteriyoruz'' diye konuştu.

Tribünlerin yönetime tepkilerinin kendilerini nasıl etkilediği sorusuna İsmail, ''Tribünlerin yönetime olan tepkisinden etkilenme lüksümüz yok. Biz sahada oynayan futbolcularız. Şartlar ne olursa olsun işimizi yapıyoruz'' yanıtını verirken, Ferrari'nin penaltı pozisyonu için, ''Ferrari hiç müdahale etmediğini söyledi. Bu hakemin görüşüdür. Bizim yapacağımız bir şey yok'' açıklamasında bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...