Denizli: Sonuç haricinde güzel bir akşamdı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, zor günlerinde yanlarında olan taraftarlarına Sivasspor maçında galibiyet yaşatmak istediklerini, ancak bunun gerçekleşmediğini söyledi.

24.04.2010 - 23:06

Denizli: Sonuç haricinde güzel bir akşamdı

Denizli, Sivasspor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, futbolcularının özellikle maçın ikinci yarısında çok iyi mücadele ettiklerini belirterek, ''Beşiktaş 2 hafta üst üste yaşadığı psikolojiden kurtulup, taraftarının da kendisine gösterdiği sevgiyi, güveni ortaya koymak için ikinci yarıda büyük bir mücadele ortaya koydu. Beşiktaş'taki görevim dönemindeki en zor haftaları yaşıyorum. Bunlar bizim içimizden kaynaklanan nedenlerden oluşmuyor. Bu faktörleri de aşmak zorunda kalıyoruz. Sivasspor maçında bu çalışmaların,

özellikle ikinci yarıda sahada görülmesi bizi mutlu etti. Ancak bu zor haftalarda bu takıma güvenen, inanan ve sevgisini ortaya koyan taraftarın sonuç olarak da mutlu ayrılmasını istiyorduk, olmadı'' dedi.

''SONUÇ HARİCİNDE GÜZEL BİR AKŞAMDI''
Sonuç haricinde güzel bir akşam geçirdiklerinin altını çizen Denizli, ''İkinci yarıda çok iyi mücadele eden, gol bulan, goller kaçıran bir durumla karşılaştık, ancak sonuç istediğimiz gibi olmadı'' dedi.

Beşiktaş'ın gelecek haftalardaki tüm maçlarının önemli olduğunu ifade eden Denizli, ''Diyarbakırspor, Manisaspor ve Bursaspor ile karşılaşacağız. Bunlar Beşiktaş'ın düşündüğü şekilde sezonu kapatacağı maçlar olacaktır'' diye konuştu.

''BİZİM DIŞIMIZDA GELİŞEN OLAYLAR''
Siyah-beyazlı taraftarların maç boyunca Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a tepki gösterdiklerinin hatırlatılması üzerine Denizli, ''Bunlar tamamen bizim dışımızda gelişen olaylar. Futbolun içinde olan herkes bu tabloların oluşmadığı bir ortam ister. Fakat bir yerde toplum psikolojisini kontrol etmek zorlaşıyor. Bizim taraftarımızdan beklediğimiz tek şey, takımını desteklemesi ve rakibi gündeme getirmemesidir'' ifadelerini kullandı.

Zaman zaman haksızlıklarla karşı karşıya kalındığında nasıl bir tepki verileceğini kestirmenin zor olduğunu kaydeden Denizli, ''Yanlışlıklar olacaktır, ama hedefe giderken olursa, bazı şeyler üst üste gelince işimiz zorlaşıyor. Hak etmediğimiz durumlar karşısında hem sayı olarak, hem psikolojik olarak düşüyoruz. İlk yarıda rakip takım oyuncuları penaltı itirazı yaptı. Benim aleyhime hak edip de verilmemişse, benim lehime hak edip de verilmediği kadar üzülürüm. Kimseden takımımıza farklı yaklaşmasını istemiyoruz. Adil bir durumun ortaya çıkmasını istiyoruz. İnsanlar tepkilerini adaletsizlik karşısında ortaya çıkarırlar. Bu Türkiye'nin her tarafında yaşanıyor. Beşiktaş'ın yaşadıklar canını çok yaktı. Belki şimdi çok farklı bir yerde olurduk'' dedi.

TARAFTARIN SEVGİSİ
Siyah-beyazlı taraftarların geldiği günden bu yana ilk kez kendisini hep birlikte tribünlere çağırdığının hatırlatılması üzerine de Denizli, ''Bu benim şahsımda, bu takıma yapılan haksızlıkların tepki görmesinin tezahürüydü. Şartlar ne olursa olsun bu taraftar, takıma ve takımın başındakine güvendiğini gösterdi. Kaybederken bu tabloları yaşamak, taraftarın bu takımın mücadelesine verdiği puandır. 3 haftadır maç kazanamıyoruz, ama taraftarımız hangi şartlarda kazanamadığımızı görüyor'' diye konuştu.

''PSİKOLOJİSİ DEĞİŞİK TAKIMIN MÜCADELE ETMESİ ZORDUR''
Mustafa Denizli, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise psikolojisi değişen takımın mücadele etmesinin zor olduğunu söyledi.

Taraftarların maç öncesi ve sırasında kendilerine verdiği destek konusundaki soruyu yanıtlayan tecrübeli teknik adam, ''Taraftarlar takımın ne yapmak istediğini görüyor. Bazı şeyler mükemmel olmasa da takımın yaşadığı ortamı biliyor. Bugün taraftarların coşkusu takım üzerindeki sorumlulukları arttırdı. İlk yarıda etkin futbol yoktu. Takımın geriye düştükten sonra oyunu bırakmaması taraftarlarla beraber direncini göstermesi çok güzel. Yaşanan koşullara göre oyuncuların sahada mücadele etmesi kolay bir unsur değil'' dedi.

Taraftarların kendisine yönelik sevgi gösterisinde kendi tavrıyla ilgili soruyu yanıtlayan Mustafa Denizli, ''Koşmayı biraz abarttım. Taraftar, ruh halini, düşüncelerini ve isteklerini takımın her ferdiyle paylaşmak istiyor. Öyle kritik haftalarda, öyle kritik şeyler yaşadık ki biz dahi konuşma isteği duyuyorsak, o pozisyonu yaşayan futbolcuların durumunu düşünün. Beşiktaş camiası ve taraftarları 'Biz bu takıma inanıyoruz. Şartlar ne olursa olsun bu mücadeleyi verip hak etmediği sonuçlar olsa bile arkasındayız' mesajını verdi'' diye konuştu.

Türk futbolcuların paralarını alamadıkları için istenen sonuçların gelmediği yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, ''Bütün sorunların en az yaşanan futbolcuların benim oyuncularımın olduğunu gören bir insanım. Zaman zaman bu zorluklar yaşandı. Böyle bir sorun yok. Beşiktaş'ın ne kadar büyük bir camia olduğunu, güvenilir bir marka olduğunu başta ben olmak üzere kontrat yapan herkes biliyor. Herhangi bir gecikme olduğu zaman futbolcusunu veya bir kurumu rahatlatacak çözüm üreten bir kulüp. Senet konusuna ben girmek istiyorum. Beşiktaş'ın futbolcuya veya herhangi bir kuruma verdiği senet, peşin paradır. Bir aylık, iki aylık gecikmeler olabilir'' dedi.

BATUHAN KONUSU
Genç futbolcu Batuhan konusundaki soruyu ise Denizli, ''Beşiktaş'a geldiğim günden beri benim ve camianın sıkça karşılaştığı bir soru. Beşiktaş camiasının ne kadar büyük olduğunu her futbolcunun bilmesi lazım. Geldiğim günden beri en azından benim tarafımdan bir sorun yaşanmadı. Ben sadece ona yardım ettim. Batuhan'ın diğerlerinden bir farkı yok. Varsa benden kaynaklanmadı. Beşiktaş'ın büyüklüğüyle hareket etmeyen futbolcuların burada kalma şansı yok. Batuhan'ın önümüzdeki sezon her futbolcu kadar şansı vardır. Batuhan bu kadronun dışında kendi isteğiyle kaldı. Kendisi bu camianın evladı. Kendini düzeltmesi için çevresinin ve arkadaşlarının yardımı olacaktır. Eğer istiyorsa Beşiktaş'a hizmet edecektir. Karşılığını görecektir. Beşiktaş hiçbir futbolcuya muhtaç değildir. Herkes önce Beşiktaş çizgisini yakalayacaktır'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...