Denizli'den futbolculara gözdağı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, “Beşiktaş'ın büyüklüğünü zaman zaman unutuyoruz. Bunları hafta içi çalışmalarımızda bertaraf edeceğiz. Bertaraf edemezsek bazılarını bertaraf edeceğiz''  dedi.

Haberler 16.01.2010 - 23:58

Denizli'den futbolculara gözdağı

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ziraat Türkiye Kupası'nda kötü bir seri yaptıklarını söyledi.

Denizli, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, az da olsa kazanarak gruptan çıkma ümidini sürdürmeyi amaçladıklarını belirterek, ''Bu tablo içinde bunu gerçekleştirmek zordu. Beşiktaş'ın mücadele etmesi ve kazanma isteği bazen yetmiyor. Bunu değiştireceğiz. Neticede ligdeki ilk maçımız yine bu takımla olacak. BJK İnönü Stadı'ndaki maçta bütün bunları ortaya koyacağız. Saha içinde zaman zaman gergin atmosfer vardı. Özellikle korner atışlarında futbolcuların centilmence olmayan hareketleri vardı. Kaybetmenin dışında bizim için üzücü taraflardan biri de bu oldu'' dedi.

Geçen sezon yaptığı iddialı açıklamalar anımsatılarak, bu sezon için de aynı demeçleri verip vermeyeceğine yönelik bir soru üzerine Denizli, ''Gayet iddialı konuşurum, ama bu iddiama futbolcularımın uyum göstermesi lazım. Her şeyiyle uyum göstermesi lazım. Saha içinde acemice hareketler yapılıyor. Beşiktaş'ın büyüklüğünü zaman zaman unutuyoruz. Bunları hafta içi çalışmalarımızda bertaraf edeceğiz. Bertaraf edemezsek bazılarını bertaraf edeceğiz'' karşılığını verdi.

Kesinlikle transfer istemediğini anlatan tecrübeli teknik adam, ''Bu futbolcular onlara ne kadar güvendiğimi biliyorlar, ama herhalde unuttular. Onlara yarın, bu hafta anlatacağım. Neticede ilk yarıdan girdiğimiz pozisyonlar var. Karşı karşıya kaldığımız, direkten dönen pozisyonlarımız var. Gol bir takım için psikolojik olarak, çıkan ya da düşen bir sebeptir. Biz bunun düşen tarafını yaşadık, ama bu hafta bütün bunları değiştireceğiz'' ifadelerini kullandı.

Mustafa Denizli, gol atamadıkları takdirde kazanmalarının mümkün olmadığını vurgulayarak, ''Gol atmak için bütün alternatifleri değerlendireceğiz. Gerekirse oyun şeklini, gerekirse oyuncu profilini değiştireceğiz. Bu transfer yapacağımız anlamına gelmiyor. Transfer yapmayacağız. Beşiktaş'ın bu kadrosu bazı şeyleri başarmak için yeterli'' diye konuştu.

DELGADO KONUSU
İstanbul'a  dönen Arjantinli futbolcuları Delgado konusundaki soruları yanıtlayan tecrübeli çalıştırıcı, ''Her futbolcu bu dönemde oynamak ister. Ben daha kendisini görmedim. Yarın kendisiyle görüşeceğim. Testlerini yapacağız. Ondan sonra karar vereceğiz'' dedi.

Denizli, Yusuf'un kadroda olmaması konusundaki soruyu ise ''Bu takımın 24 kişilik kadrosu var. Bazen bu oyuncular, bazen başka oyuncular olacak'' diye yanıtladı.

Tabata konusundaki eleştirilere değinen Mustafa Denizli, ''Zaman zaman oyun şeklinden kaynaklanan durum nedeniyle oynamayabilir. Kendisini ispat edecek çalışmaları zaten yapıyoruz'' dedi.

Mustafa Denizli, maçtan mağlup ayrıldıkları zaman üzülmemenin mümkün olmadığını vurgulayarak, ''Bazı şeyleri gerçekten kötü yaptık. Beşiktaş'a yakışmayan sonlarla karşı karşıya kaldık. Gol vuruşlarındaki eksikliğimiz sıkıntıya soktu. Yarından itibaren daha farklı bir arayışın içine girebiliriz. Kupadaki tablomuzun başarısız olduğu bir gerçek. Lig içinse zaman var. Şampiyonlar Ligi'ne favori başlamadık. Gruptan çıkmaya çalıştık. Ancak aldığımız puanlar yetmedi'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...