Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, sezon başında transfer edilen ancak yaşanan imza sorunu nedeniyle lisansı çıkarılamayan Alman futbolcu Kevin Grosskreutz'un takımdan ayrılmak istediğini söyledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenleyen deneyimli teknik adam, "Kevin Grosskreutz, ayrılmak ve Almanya'ya dönmek istiyor. Önemli olan benimle devam eden futbolcuların benim çıktığım yolda, benimle benim gibi yürümeleri, düşünmeleridir. Burada eksik bir şey olursa, performansı olumsuz etkilenir. Bu performans çevresine de sirayet eder" diye konuştu.

Grosskreutz'un bugün kendisiyle yaptığı konuşmayı aktaran Denizli, şu ifadeleri kullandı:

"Kevin, gidiş gelişlerin zorluğunu belirtti ama esas problemin bu olmadığını söyledi. Kevin, 'Ailemden ayrı kalamam. Burada devam edemem' dedi. Kendisine her konuda yardımcı olmaya çalıştım. Ona, benim için oyuncuların mutluluğunun önemli olduğunu söyledim. Ona 'İnsan mutlu olduğu sürece başarılı olur, mutsuzlukla başarı yan yana yürümez' dedim. Bunu camiamızın benim ağzımdan duymasını istedim. Kendisi bugünkü çalışmaya da katılmadı. Bundan sonraki süreci yönetimimizle görüşeceğiz." 

Sarı-Kırmızılı kulüp Kevin Grosskreutz için Borussia Dortmund'la 1.500.000 euro bonservis ücreti karşılığında ile anlaşmıştı. 

Oyuncuyu transferin son gününde renklerine bağlayan Galatasaray, evrakları yetiştirilemediği gerekçesiyle ara transfer dönemi sonunda forma giyebilecek.

Oyuncunun kendisiyle 3 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşmaya varılmıştı.

2015-2016 sezonu için : 1.850.000 EUR sabit transfer ücreti ve 20.000 EUR maç başı ücreti,

2016-2017 sezonu için : 1.500.000 EUR sabit transfer ücreti ve 20.000 EUR maç başı ücreti,

2017-2018 sezonu için : 1.500.000 EUR sabit transfer ücreti ve 20.000 EUR maç başı ücreti,"