Deplasman masrafını Federasyon karşılayacak

Türkiye Futbol Federasyonu, Bank Asya 1. Lig'deki takımların uçak, otel ve yeme içme gibi tüm deplasman giderlerini karşılama kararı aldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.06.2012 - 12:31

Deplasman masrafını Federasyon karşılayacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İcra Kurulu üyesi Arif Koşar, kulüplerin ekonomik sıkıntılar çektiğini, bu nedenle kulüplerin gelir düzeyini yükseltmek zorunda olduklarını söyledi.

Koşar, şunları söyledi:

“2012-2013 sezonundan itibaren 2. ve 3. Lig'deki ekiplere lig başına 5'er milyon lira isim hakkı vereceğiz. Kulüpler, sezon başlamadan alacakları Toto ve TFF gelirleri dışında bu gelire de sahip olacak. Bugüne kadar 2. ve 3. Lig ekiplerinin deplasman giderlerini biz karşılıyorduk.

2012-2013 sezonundan itibaren Bank Asya 1. Lig'deki takımların uçak, otel ve yeme-içme gibi tüm deplasman giderlerini de biz karşılayacağız. Bizim kurduğumuz şirket, takımın deplasmandaki her türlü ihtiyacını karşılayacak. Kulüpler de deplasmana seyahat edermiş gibi gidecek. Bu konuda sponsor olarak Digiturk ile sözleşmemizi imzaladık.

Bu kaynak kulüplere göğüs reklamı, stat reklamı veya başka bir şekilde olabilir. Bunu kulüplerin menfaatine göre belirleyeceğiz. Kulübün çok iyi göğüs reklamı varsa ben onu engelleyemem.''

Kulüplerin altyapıya gerekli önemi vermeleri gerektiğini kaydeden Koşar, ''Bu konuda herkese Bucaspor örneğini gösteriyoruz. Bucaspor, bir fabrika kurdu. Her takımın kurması mümkün mü? Kulüpler bu şekilde yapamasa bile bu organizasyonun yarısı şeklinde bir yapı kurabilir'' diye konuştu.

Toplantıya Bucaspor İkinci Başkanı Hüsnü Kaya, Denizlispor Kulübü Başkanı Yurdal Duman ve Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren de katıldı.

Sayfa Yükleniyor...