NTV

Derbi 11'i Ozan'a bağlı

Ntvspor

Spor

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat, Galatasaray derbisinin taktik provalarını başlattı. Teknik ekip bir yandan da ilk 11'i netleştirmek için Ozan Tufan'ın dayanıklılık testlerinden çıkacak sonuçları bekliyor.

Fenerbahçe, Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Milli takımdan dönen oyuncularla birlikte teknik direktör Dick Advocaat, taktik provalara başladı.

Takımı hücüm ve savunma olarak iki ayrı bölümde çalıştıran Hollandalı teknik adam, oyunu zaman zaman durdurarak rakibe karşı alınacak pozisyonları futbolculara ezberletti. Rakibin hücum sistemine göre kademeli savunma yapmaya önem veren deneyimli teknik adam, orta saha oyuncularından da kendi bölgelerinde yoğun pres yapmalarını istedi. Futbolcularına Kadıköy'de 1-0 kazanılan Feyenoord maçını örnek gösteren Advocaat, ikinci bölgede kazanılacak topların önemine dikkat çekti.

Fenerbahçe'de ilk 11'in netleşmesi için ise Ozan Tufan'ın durumu bekleniyor. 36 günlük sakatlık süresini geride bırakarak pazartesi günü takımla çalışmalara kontrollü olarak başlayan milli futbolcu, çarşamba gününden itibaren antrenmanları tamamlamaya başladı. Ancak teknik ekip, Ozan'ın derbideki yüksek tempoyu kaldırabileceğinden emin olmak istiyor.

Advocaat maç gününe kadar sağlık ekibinden gelecek test sonuçlarını takip edecek. Dayanıklılık raporları olumlu gelirse Ozan derbide sahada olacak. Aksi takdirde milli futbolcu maça kulübede başlayacak.

ETİKETLER