Derbi öncesi taraftarların sağduyu çağrısı

Turkcell Süper Lig'de bugün Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi mücadelesi öncesi iki ekibin taraftar grupları küfürlü tezahüratı önleme duyurular yaptı.

27.03.2010 - 11:59

Galatasaraylı taraftar grubu ''UltrAslan'' ve Fenerbahçeli taraftar grubu ''Genç Fenerbahçeliler'', internet sitelerinde yayınladıkları duyurularda, küfürlü tezahürat yapılmaması yönünde taraftarlara çağrı yaptı.

Sarı-kırmızılı grubun internet sitesinde ise takımın en ufak bir küfürlü tezahüratta veya tribün olaylarında seyircisiz oynama cezası sınırına geldiği vurgulanarak, çeşitli konularda detaylı çağrılar yapıldı.

Taraftar duyurusunda özetle şöyle denildi:
''Sevgili Galatasaraylılar, küfürlü tezahüratların hiç kimseye bir faydası yoktur. Özellikle de Galatasarayımıza ve kendimize büyük zararları beraberinde getirmektedir. En son örnekte de görüldüğü gibi kulübümüze büyük para cezaları verilmektedir. Bu hataların devamı durumunda şampiyonluk yolunda çok önemli saydığımız maçları seyircisiz veya tarafsız bir sahada oynama tehlikesini de göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Çünkü, yukarıda da belirttiğimiz gibi kulübümüz en ufak bir hatada seyircisiz maç oynama cezası sınırına gelmiş durumdadır. Sizlerden ricamız, tüm bunları göz önünde bulundurup maç günlerinde alkol konusunda azami özen gösterip, tribünlerimizde küfre ve küfürlü tezahürata asla sebebiyet vermemeniz, bu konuda çevrenizdekileri, yanınızdakileri uyarmanız ve amacı provokasyon olanlara izin vermemenizdir.''

Sarı-lacivertli grubun internet sitesinde ise Galatasaraylı grubun küfre karşı hassasiyetinin dikkate alınacağı belirtilerek, ''1162 şanslı kişinin, en az 25 milyon Fenerbahçe taraftarını temsil ettiğini unutmayarak, tribündeki yerini alıp skora endeksli bir şekilde değilde maç boyunca desteğini esirgememesini önemle rica ediyoruz. Olası provokasyonlara kapılmadan, sahaya yabancı madde atmadan, tribün giriş ve çıkışlarında Fenerbahçe camiasına yakışır bir şekilde hareket ederek ve rakip tribünlerin 'küfür etmeyeceğiz' çağrısını dikkate alarak hareket edeceğimizi tüm kamuoyuna ve maça gelecek olan tüm taraftarlarımıza duyuruyoruz. Pazar günü aşkımızı anlatmak için Ali Sami Yen'de olacağız'' ifadelerine yer verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...