Beko Basketbol Ligi’nde haftanın maçında Beşiktaş Cola Turka, ezeli rakibi Galatasaray Cafe Crown’u ağırladı.

İlişkili Haberler


Dış atışlarda yüksek yüzde yakalayan Galatasaray Cafe Crown, maçı da 96-87’lik skorla kazandı.

Karşılaşmaya hızlu başlayan konuk Galatasaray Cafe Crown oldu. Sarı-kırmızılılar skoru 18-8’e getirerek farkı çift hanelere taşıdı. Seyircisinin de desteğiyle çabuk toparlanan siyah beyazlılar, Chatman ve Baxter’ın sayılarıyla farkı 3 sayıya kadar indirdi. Dış atışlardaki yüksek yüzdesini koruyan konuk takım, ilk çeyreği 25-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğe daha etkili giren Beşiktaş Cola Turka, Haluk Yıldırım’ın kaydettiği basketlerle farkı 5 sayıya indirdi. Ev sahibi takımın savunmasını aşmakta sıkıntı yaşamayan Galatasaray Cafe Crown, çeyreğin bitimine 4 dakika kala skoru 41-32’ye getirerek farkı 9 sayıya çıkardı. Periyotun sonuna kadar dış atışlardaki yüksek yüzdesini koruyan sarı kırmızılılar, soyunma odasına 51-41 üstün gitti.

İkinci yarıya da Beşiktaş Cola Turka iyi başladı. Maça yeniden ortak olan siyah-beyazlılar, ilk 5.5 dakika içinde skora 56-56 eşitlik getirdi. Engin Atsür’ün 3 sayılık basketiyle 59-57 öne geçmeyi başaran ev sahibi ekip, kalan bölümde savunmada etkili olamayınca son çeyreğe 67-65 geride girdi.

Son çeyreğe 6-0’lık seriyle giren siyah beyazlılar, yeniden öne geçti ve 5 sayılık avantaj yakaladı. Bulduğu 3 sayılık basketlerle farkın açılmasına izin vermeyen Galatasaray Cafe Crown, son 5 dakikaya girilirken 80-79 öne geçti. Oyunun kontrolünü ele geçiren sarı kırmızılılar, bitime 1 dakika kala farkı 5 sayıya çıkarttı ve sahadan da 96-87 galip ayrıldı.

 

Beko Basketbol Ligi'nde 2009-2010 sezonunun fikstürü, toplu sonuçları...