'Derbide Korcan kaleye geçebilir'

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Rüştü ve Hakan'ın fedakarlık yapamayacak durumda olmaları halinde Fenerbahçe maçında kaleye Korcan’ın geçebileceğini söyledi.

16.11.2009 - 12:14

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, sakatlıkları süren kaleciler Rüştü Reçber ile Hakan Arıkan'ın fedakarlık yapmaları gerekirse yapacaklarını, aksi durumda Fenerbahçe derbisinde kaleyi genç kaleci Korcan Çelikay'ın koruyacağını söyledi.

Mustafa Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bu sabah gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet etti.

Kaleciler Rüştü ve Hakan'ın sakatlıklarının bulunduğunun hatırlatılıp, Fenerbahçe ile oynanacak derbi maçta bunun sıkıntı yaratıp yaratmayacağı sorusuna Denizli, ''İkisi de fedakarlık yapma durumunda olurlarsa yaparlar, olmazsa Korcan oynar'' diye yanıt verdi.

Hakan'ın sakatlığının Rüştü'ye oranla daha ciddi olduğunu belirten Denizli, ''Hakan'ın, bir kalecinin en önemli uzvu olan elleriyle ilgili sakatlığı var. Durumlarına bakacağız'' dedi.

'DERBİ HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR'
Fenerbahçe derbisiyle ilgili fazla yorum yapmaktan kaçınan Mustafa Denizli, ''Derbi hazırlıklarımız sürüyor. Daha milli takımlarda futbolcularım var. Takıma nasıl gelecekleri önemli. Eğer sakatlıkları olmadan gelirlerse bizim için iyi olur'' diye konuştu.

Denizli, sakatlığı nedeniyle Çek Milli Takımı'ndan dönen Sivok'un topuğunda bir sorununun olduğunu ve koşu yaparken zorlandığını, durumunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını kaydetti.

Mustafa Denizli, takımla antrenmanlara başlayan Matias Delgado ile ilgili bir soru üzerine de ''Delgado'nun tam anlamıyla hazır olması 2 ayı bulur'' ifadelerini kullanırken, Batuhan'ın da yavaş yavaş hazır hale geldiğini kaydetti.

'PUAN BAREMİ ÜZERİNDEN HESAP YAPARIM'
Devre arasına hangi sırada gireceklerini hesaplayıp hesaplamadığının sorulması üzerine de Denizli, ''Ben puan baremi üzerinden hesap yaparım, yer olarak bakmam. Kafamda da bir puan baremi var'' derken, bu puan baremi konusunda ise açıklama yapmadı.

Bu arada, kaleciler Rüştü ve Hakan'ın antrenmana katılamaması nedeniyle A2 takımında forma giyen genç kaleci Umut çalışmaya katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...