Taraftarın derisi altına çip projesi!

Arjantin 1. Lig ekiplerinden Tigre, alışılmışın dışında bir uygulamayı hayata geçirmeye çalışıyor. Kulüp, işlemleri daha hızlandırmak için taraftarın derisinin altına çip takmayı planlıyor.

Ntvspor 27.04.2016 - 13:30

tigre deri altıan çip projesi.jpg

Arjantin 1. Lig ekiplerinden Tigre, yepyeni bir uygulama için harekete geçti. Kulüp, taraftarların derisinin altına çip takmak için yeni projesini tanıttı. "Bilet Tutkusu" ismi verilen projeye göre, taraftarın derisinin altına bir mikroçip takılacak ve taraftar bilet almadan maçlara girebilecek. "Şimdi kulübünüzü içinizde taşıyabilirsiniz" sloganının kullanıldığı projeyle ilgili konuşan kulüp genel sekreteri Ezequiel Rocino, "Uzaktan kumandayla çalışan bir kimlik kartı gibi olacak. Bu mecburi olmayacak. Amacımız işlemlerin daha hızlı halledilmesi" dedi.

Boenos Aires varoşu Victoria'nın takımı Tigre'nin hayata geçireceği projeyle çiplerle bilet alınabilecek ve ödemeler gerçekleştirilebilecek, maçlara veya kulübe gelen taraftarlar daha kolayca denetlenebilecek. 

Tigre bu projeyi hayata geçirmesine karşın, bazı taraftarlar sert tepki gösterdi. Projeyi aptallık ve utanç verici olarak nitelendirenler oldu, bazıları A takım yerine genç takım veya diğer sporları takip edeceği yönünde kulüp internet sitesine mesajlar gönderdi.

Sayfa Yükleniyor...