Detroit atağa kalktı

NBA'de transferde ne yapacağı merak konusu olan Detroit Pistons, iki oyuncuyla anlaşarak sessizliğini bozdu. Chicago Bulls'tan Ben Gordon ve Milwaukee Bucks'tan Charlie Villanueva ile anlaşan Detroit, iki oyuncuya beş yıl için yaklaşık 100 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Haberler - Ntvspor 02.07.2009 - 16:34

All-Star oyuncular Allen Iverson ve Rasheed Wallace'ın takımdan ayrılmasının ardından transferde büyük bir atak yapması beklenen Detroit Pistons, serbest oyuncu pazarının iki gözde ismi ile anlaştı.

Antrenör Michael Curry ile yollarını ayırdıktan sonra, Chicago Bulls'tan Ben Gordon ve Milwaukee Bucks'tan Charlie Villanueva ile anlaşan Detroit, böylelikle transfer sezonuna hızlı bir giriş yaptı.

Geçen yıl Chicago'nun 50 milyon dolarlık teklifini reddeden Gordon'ın, 5 yıl için 55 ila 60 milyon dolarlık bir kontrata imza atması bekleniyor. Charlie Villanueva'nın ise 5 yıl için 40 milyon dolara "evet" dediği konuşuluyor.

2004 NCAA şampiyonu Connecticut Üniversitesi'nin iki oyuncusuyla birden anlaşan Detroit Pistons, yeni antrenör arayışlarına da hız verdi. Pistons, eski antrenörü Doug Collins ile ilgileniyor.

Detroit'in iki serbest oyuncuyla anlaşmasının hemen ardından, bir takas haberi de Los Angeles Clippers'tan geldi.

ZANDOLPH-RICHARDSON TAKASI
Skorer pota altı oyuncusu Zach Randolph'ü Memphıs Grizzlies'e gönderen Clippers, karşılığında eski oyuncusu Quentın Richardson'ı kadrosuna kattı.

Böylelikle NBA Draftı'nda bir numaradan seçtiği Blake Griffin'e ilk beşte yer açan Clippers yönetimi, Randolph'ün iki yıl ve 33 milyon dolarlık kontratından kurtularak, 2010 yazı için de transferde büyük bir rahatlık kazandı.

Sayfa Yükleniyor...