Dev final öncesi 2 kişi bıçaklandı

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United ile Barcelona arasında oynanacak final karşılaşması öncesinde şu ana dek 2 kişinin bıçaklandığı, 11 kişinin de göz altına alındığı açıklandı.

27.05.2009 - 15:54

Dev final öncesi 2 kişi bıçaklandı

ROMA - Manchester United ile AS Roma taraftarları arasındaki eski düşmanlık, final karşılaşması öncesinde iki kişinin bıçaklanmasına neden oldu.

Roma Emniyet Müdürlüğü, Roma'nın sayfiye beldesi olan Ostia'da bir barda çıkan kavgada, biri İngiliz diğeri ABD'li olmak üzere iki kişinin bıçaklandığını açıkladı. Olayla ilgili olarak 20-22 yaşlarında olan dört İtalyanın göz altına alındığı kaydedildi. Saldırganların, ABD vatandaşını Manchester United taraftarı sanmaktan dolayı bıçaklamış oldukları bilgisine de yer verildi.

Vatikan yakınlarındaki Risorgimento meydanında ise bir İngiliz taraftarın bıçaklanmasının ardından hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Polisin yaptığı kontroller sırasında üzerlerinde cop ve sopa bulunan üç İspanyol taraftar da gözaltına alındı. Campo di Fiori meydanında 19 ve 45 yaşlarındaki iki İngiliz taraftar da sergiledikleri taşkınlıklar nedeniyle göz altına alındılar.

Dört İngiliz taraftarın, Roma'nın ünlü Veneto Caddesi'nde Cafe de Paris'de sahte Avro ile hesap ödeme girişimi de karakolluk olmalarını beraberinde getirdi. Zanlıların sahte para kullanmak ve polise direniş gerekçesiyle gözaltına alındıkları kaydedildi.

İtalyan polisi maç öncesinde şu ana dek tutuklanmış olan kişilerin toplam sayısını 11 kişi olarak açıkladı.

Olağanüstü güvenlik önlemlerine rağmen, bazı taraftarların marketlerden satın aldıkları biralarla dün geceden bu yana yürürlükte olan içki yasağını zaman zaman ihlal ettikleri de gözlendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...