Devler Hiddink liderliğinde buluşuyor

A Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğüne getirilen Guus Hiddink'in başkanlığını yaptığı Hollanda Futbol Akademisi, AC Milan, Chelsea, Bayern Münih ve Manchester City takımlarının antrenörleri ve kulüp doktorlarını  buluşturacak.

Haberler 01.05.2010 - 12:06

Hollanda'nın Hoenderloo kentinde düzenlenen futbol sempozyumu, 3 Mayıs Pazartesi günü başlayacak ve aynı gün akşam sona erecek.

Dünyaca ünlü futbol kondisyon antrenörü Raymond Verheijer öncülüğünde düzenlenen sempozyumda, futbolcu sakatlıkları ve oyuncuların sezon başından sezon sonuna kadar sakatlanmadan nasıl zirvede tutulacağı konularının ele alınacağı öğrenildi.

Hollanda'nın dünyaca ünlü eski futbolcularından Marco Van Basten'in de yer alacağı futbol sempozyumunda, Chelsea, AC Milan, Bayern Münih ve Manchester City takımlarının antrenör ve doktorları da dünyanın her bir yanından gelen antrenörleri, antrenman yöntemleri ve sakatlıklar hakkında bilgilendirecek.

Sempozyumda, stadın içine kurulan dev ekranlarda, futbolcuların pozisyonları, katettikleri mesafeler, hızları ve kalp atışları sunum şeklinde sergilenecek.

Seminere katılan antrenörler, takım taktikleri ve futbol kondisyon analizleri ile ileriki yıllarda amatör altyapı ve profesyonel futbola yönelik çalışmaların nasıl yapılacağını anlatacaklar.

AC Milan, Chelsea, Bayern Münih ve Manchester City'den doktorlar ve bilim adamları, seminere katılanları, futbolda meydana gelen sakatlıklar ve bu sakatlıkların nasıl önleneceği yönünde bilgilendirecek.

Sempozyumda ayrıca, dünyaca ünlü ortopedist Niek van Dijk ise futbolcuların ameliyattan sonra rehabilitasyonlarıyla ilgili bilgi verecek.

Sayfa Yükleniyor...