Devler Ligi'ne Bordeaux damgası

Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 2009-2010 sezonu ilk tur grup maçları tamamlanırken, Fransa'nın Bordeaux takımı, gruplarda en başarılı performansı gösteren ekip oldu.

10.12.2009 - 11:10

Devler Ligi'ne Bordeaux damgası

Ligde toplam 32 takımın, 4'erli 8 ayrı grupta mücadele ettiği grup maçlarında 16 puan toplayan Bordeaux, en çok puanı elde eden ekip olarak zirveye çıktı.

Tüm grupları kapsayan genel değerlendirmede İtalyan temsilcisi Fiorentina 15 puanla ikinci, İngiliz takımı Chelsea de 14 puanla üçüncü sırayı elde etti.

BEŞİKTAŞ 26. SIRADA
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon Türkiye'yi temsil eden Beşiktaş ise genel değerlendirmede 32 takım arasında averajla 26. sırayı elde etti.

Grubunu 4 puanla 4. ve son sırada tamamlayan ve Avrupa kupaları defterini bu sezon için kapatan siyah-beyazlılar, sadece 6 takımın üzerinde yer alabildi.

Beşiktaş ayrıca, 6 maçta sadece 3 gol atarken, atılan gol bakımından diğer 31 takımdan sadece, hiç golü bulunmayan İsrail'in Maccabi Hayfa takımını geride bıraktı. İspanya'nın Atletico Madrid takımı da Beşiktaş ile birlikte 3 golle en az gol atan ekipler arasında yer aldı.

EN ZAYIF HALKALAR MACCABİ HAYFA VE DEBRECENİ
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları sonucunda toplam 32 takım arasında en başarısızları İsrail'in Maccabi Hayfa ile Macaristan'ın Debreceni ekipleri oldu.

Her iki takım da gruptaki 6'şar maçları sonucunda puan alamadı ve ''Devler Ligi''nin bu sezonki en zayıf halkaları olarak ön plana çıktılar.

Maccabi Hayfa, 6 maçta tek gol bile atamazken, Debreceni ise toplam 19 gol yedi.

RAKAMLARLA GRUP MAÇLARI
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ilk tur grup maçları sonucunda ortaya çıkan rakamlar şöyle:
En çok puan toplayan takım: Bordeaux (Fransa) (16)
En az puan toplayan takımlar: Maccabi Hayfa (İsrail) ve Debreceni (Macaristan) (0)
En çok galibiyet alan takımlar: Bordeaux (Fransa) ve Fiorentina (İtalya) (5)
En az galibiyet alan takımlar: AZ Alkmaar (Hollanda), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Atletico Madrid (İspanya), Glasgow Rangers (İskoçya), Maccabi Hayfa (İsrail), Debreceni (Macaristan) (0)
En az yenilen takımlar: Bordeaux (Fransa) ve Chelsea (İngiltere) (0)
En çok yenilen takımlar: Maccabi Hayfa (İsrail) ve Debreceni (Macaristan) (6)
En çok gol atan takım: Real Madrid (İspanya) (15)
En çok gol yiyen takım: Debreceni (Macaristan) (19)
En az gol atan takım: Maccabi Hayfa (İsrail) (0)
En az gol yiyen takım: Bordeaux (Fransa) (2)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...