Devler Nuri Şahin'in peşinde

Bundesliga'da bu sezon ortaya koyduğu futbolla büyük yankı uyandıran Borussia Dortmund'lu Nuri Şahin'i başta Bayern Münih olmak üzere birçok dev takım transfer etmek istiyor.

Haberler - Ntvspor 21.10.2010 - 17:27

Devler Nuri Şahin'in peşinde

Bundesliga'da bu sezon müthiş bir performans gösteren ve kulübü Borussia Dortmund'un zirve yarışında önde olmasında büyük pay sahibi olan Nuri Şahin'e dev bir talip çıktı. Bundesliga devi Bayern Münih'in genç oyuncuya talip olduğu ve gelecek sezon için transfer etmek için düğmeye bastığı öğrenildi.

Dortmund'da başarılı bir performans gösteren Nuri'nin sözleşmesinde bulunan "6 Milyon Euro bonservis karşılığında serbest kalır“ maddesi böyle bir transfer ihtimalini güçlendiriyor. Sezon sonunda birçok oyuncunun sözleşmesi bitecek olan Bayern Münih'te, Nuri'nin gündemde olması sürpriz değil.

Özellikle Mark van Bommel'in geleceği henüz belli değilken, olası bir ayrılıkta aynı mevkide oynayan Nuri'nin ideal bir transfer olabileceği konuşuluyor. Bayern, van Bommel'in gitme ihtimalini daha önce düşünerek, bu sezonun başında Sami Khedira'yı gündeme almış, ancak Almanya Milli Takımı'nda başarılı bir Dünya Kupası performansı gösteren oyuncu, Real Madrid'i tercih etmişti.

Kıcker'in haberine göre Bayern Münih dışında, İngiltere ve İspanya'dan da bazı kulüpler Nuri Şahin'i transfer etmek için harekete geçti. Nuri'nin Dortmund'da 2013'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...