Devrim Çetin: Vassell transferi ne oldu?

Tüm Türkiye onu konuştu, kimilerine göre nasıl olurdu da Darius Vassell Türkiye’ye gelirdi, kimilerine göre ise bu iş gelse dahi olmayacaktı, kimilerine göre tabiri caizse Vassell zaten eski Vassell falan değildi.

Ntvspor 15.07.2009 - 19:12

Sezonun neredeyse en flaş transferiydi Darius Vassell. Gelecek miydi, geliyor muydu derken bir gün bir baktık ki Atatürk havaalanında Darius Vassell. Hakikaten geldi, sonrasında Ankara’ya gitti ve Ankara’da müthiş bir karşılama töreni düzenlendi İngiliz futbolcuya.

Tüm Türkiye onu konuştu, kimilerine göre nasıl olurdu da Darius Vassell Türkiye’ye gelirdi, kimilerine göre ise bu iş gelse dahi olmayacaktı, kimilerine göre tabiri caizse Vassell zaten eski Vassell falan değildi.

Ankara’da yapılan görüşmelerden sonra ilk açıklamada futbolcuyla anlaşıldığı, ancak menajerleriyle net bir anlaşmaya varamadıkları belirtildi.

02 Temmuz'da saatler 02.00’yi gösterdiğinde NTV Spor canlı yayınına bağlanan Ankaragücü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım, Vassell'in Ankaragücü taraftarının büyük ilgisinden çok mutlu olduğunu ve anlaşma sağlanmasında bu olayın büyük rol oynadığını belirtmişti.

"Ankaragücü taraftarına layık bir takım yaratma adına çalışmalar yapıyoruz" diyen başkan Yıldırım, "Vassell ile ciddi pazarlıklarımız oldu. Havaalanında Vassell'i 3 bin taraftarımız karşılaşmıştı ve bu futbolcuyu sanırım çok etkiledi. Ankara’yı da sevdi. O da taraftarımızla yeniden bir arada olmayı çok arzuluyor. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. İnşallah futboluyla, golleriyle taraftarımıza layık olacak ve Türk futboluna renk getirecek" demişti NTV Spor canlı yayınında.

Sonra futbolcunun menajeri Vassell'in menajeri Ayhan Yeşilbaş ise, Vassell'in, Ankaragücü'nü çok sevdiğini, Manchester City’de kendisine verilmeyen değerden sıkılmış olduğunu ve böyle büyük bir camiaya geldiği için çok mutlu olduğunu, bir hafta sonra çalışmalara başlayacağını ve Ankaragücü'ne hayırlı uğurlu olmasını dilemişti.

Aradan tam iki hafta geçti ve ne Darius Vassell geldi, ne açıklama. Bütün takımlar kamplara başlamıştı ama Darius Vassell halen ortalıkta yoktu. Haftalar süren bekleyişten sonra merak ettim ve Ankaragücü kulubüyle irtibata geçip bu oyuncunun son durumunu sorduğumda ise aslında beklediğim ama yine de kulağımla duyunca şaşırdığım haber geldi ve Darius Vassell ile zaten hiçbir şekilde anlaşma yapılmamıştı.

Belliydi uzun zamandır ses çıkmamasından ama hiçbir şekilde zaten anlaşılamadığını kulağımla duyunca yine şaşkınlığımı gizleyemedim.

Peki Ankaragücü başkanı sayın Cengiz Topel Yıldırım'ın, o kadar insanın karşıladığı Darius Vassell konusunda bir açıklama yapması gerekmiyor muydu? Bu kadar insanın hayalleriyle oynanmamış mıydı? Peki gelene kadar her gün açıklama yapan Ankaragücü yönetimi, neden oyuncunun akıbeti konusunda tek satır bile bir açıklama yapmayıp sessiz kaldı anlayamadım gitti...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...