Diamond League geliyor

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, 2010 yılından itibaren dünya çapında 1'er günlük ''Diamond League'' yarışları düzenleyecek.

02.03.2009 - 16:59

IAAF'tan yapılan açıklamaya göre, atletizmin popülaritesini artırmak amacıyla dünya çapında 1'er günlük ''Diamond League'' yarışları düzenlenecek.

Halen Avrupa'nın 6 kentinde düzenlenen ''Golden League'' yarışlarının da yerini alacak olan bu müsabaka, Avrupa, ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki toplam 12 yarıştan oluşacak.

Yarış yerlerinin, tam olarak yıl sonunda kesinleşeceğini belirten IAAF yetkilileri, ''Diamond League''i oluşturacak yarışları şöyle sıraladılar: ''Aviva Londra Grand Prix'si, Aviva İngiltere Grand Prix'si, Athletissima Lozan, Bislett Games Oslo, DN Galan Stockholm, Herculis Monaco, Meeting Areva Paris St-Denis, Memorial Van Damme Brüksel, Prefontaine Classic Eugene, Reebok Grand Prix New York, China Golden Grand Prix'si, Weltklasse Zürih''

DKB ISTAF Berlin, Golden Gala Roma ve Katar Atletizm Süper Grand Prix'sinin ise henüz kesinleşmediği belirtildi.

Bu seriler sonunda en fazla puanı toplayan atletler, yaklaşık 80 bin dolar değerindeki 4 karatlık elmas ile ödüllendirilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...