Diarra'da son durum!

Sarı kırmızılılar, Fransız yıldızın Lokomotiv Moskova kulübü ile arasındaki 10 milyon Euro'luk ceza sorununu çözmesini bekliyor.

Ntvspor 24.08.2016 - 15:22

Diarra'da son durum!

Galatasaray Kulübü, Marsilya'nın Fransız oyuncusu Lassana Diarra transferini bitirmenin hesaplarını yapıyor. Ancak transferin netleşmesi için yıldız oyuncunun önceki kulübü Lokomotiv Moskova ile 10 milyon Euro'luk ceza sorununu çözmesi şart.

İsviçre'de Rus kulübü ile masaya oturan Diarra'nın menajeri ve avukatı, cezada indirim talep etti. Cezanın 5 milyon Euro'ya indirilmesini isteyen Diarra'nın yetkilileri, Rus kulübü ile ilk görüşmede anlaşma sağlayamazken, Lokomotiv Moskova konuyu düşünmek için süre istedi.

Diarra'nın yetkilileri ilk toplantıda Galatasaray ile masaya oturup anlaştıklarını belirtirken, cezanın 5 milyon Euro'ya düşmesi halinde Diarra'nın alacağı imza parasının doğrudan Rus kulübünün kasasına gireceğini anlattı. Sarı kırmızılı kulübün Diarra'ya 3 milyon Euro imza parası vermesi beklenirken, geriye kalan 2 milyon Euro'nun taksitlendirerek ödenme teklifine Lokomotiv Moskova henüz yanıt vermedi.

Taraflar yakın zamanda bir kez daha görüşerek pazarlığa devam edecek. Sarı kırmızılı yönetim, Diarra'dan olumlu yanıt gelirse Fransa'ya bir kez daha giderek yıldız futbolcuya imza attıracak.

Lokomotiv Moskova kulübüyle ceza sorunu çözümlenmezse sarı kırmızılılar alternatif isimlere yönelecek.

Sayfa Yükleniyor...