Dick Advocaat: Beşiktaş'ın çok fazla dostu var

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, "Beşiktaş'ın bu dünya üzerinde çok fazla dostu var herhalde. Başka bir anlam yükleyemiyorum. Sanki her şeyi biz yapmışız gibi kararlar verildi" dedi.

Haberler - Ntvspor 11.02.2017 - 23:12 | Son Güncelleme : 11.02.2017 - 23:13

Dick Advocaat: Beşiktaş'ın çok fazla dostu var

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, 1-1 biten Bursaspor maçı sonrası hem oyuncularına hem de rakibe verilen penaltıya tepki gösterdi. "Buradan mağlubiyetle ayrılmıyoruz ama puanı kendi elimizle verdik." diye sözlerine başlayan Advocaat, "11'e 11'ken de saha içinde çok daha iyi olan bizdik. Yeterince pozisyon ürettik. Rakibimiz son dakikalarda bir penaltı kazandı. Bence penaltı değildi. Hiç kimse bu kuralın nasıl olması gerektiğini bilmiyor. Oyuncunun kolu vücuduna yapışıksa daha ne yapmalı? Hakem bu kararı vermeyi bekliyordu. Kendi oyuncularımızın performansından dolayı üzgünüm. Ama penaltı kararı da beni üzdü." dedi.

Beşiktaş derbisindeki oyunla bu maç arasındaki fark sorusu üzerine ise Hollandalı teknik adam, "Sebebi bizim oyuncularımız. Farklı türde bir oyun oynamaya başladılar. Topla oynamak yerine topu alıp yürümeye, koşmaya, bu tarz farklı şeyler yapmaya başladılar. Bazı hamlelerde yavaş davrandılar. Ön taraftaki oyuncuları bulmak yerine kendileri bir şey yapmaya çalıştılar. Kendi oyuncularıma çok sinirliyim." yanıtını verdi.

"Şampiyonluğu gerçekçi bir hedef olarak görüyor mu? sorusu üzerine de Dick Advocaat, "Puan anlamında hala her şey mümkün. Ama bu akşam bu maçı kendi elimizle verdiğimize ve rakibin kazandığı penaltıya bakarsak şampiyonluk mümkün değil" ifadelerini kullandı.

"SİZİN SORMANIZ GEREKEN 'BÖYLE BİR PENALTI NASIL VERİLİYOR' OLMALI"

Dick Advocaat, basın toplantısın da da eleştirilerini sürdürdü. Bir gazetecinin maçtaki oyuncu değişikliğiyle ilgili kendisine yönelttiği soru üzerine deneyimli teknik adam, şu ifadeleri kullandı:

''Biz ikinci, üçüncü golü atacak pozisyonları bulduk ama öyle bir penaltı verilmiş ki sizin sormanız gereken 'Böyle bir penaltı nasıl verilir?' olmalı. 11'e 11 iken daha iyiydik. Öndeyken de daha iyiydik. Öyle bir penaltı kararı verildi ki şaka gibiydi. Kolunuz, vücudunuza yapışık ve hakem penaltı veriyor. Hakem böyle bir anı bekliyordu. Bursa gibi bir takımla böyle bir akşamda iki puanı bırakıp dönüyorsunuz. Kendi işinizi kendiniz zorlaştırdınız. Çok kızgınım. Mağlup olmadık ama bizim için mağlubiyet gibi bir maç oldu. Bunu bizim takımımız yaptı. Gerçekten inanılmaz.''

"BEŞİKTAŞ'IN ÇOK FAZLA DOSTU VAR"

Advocaat, Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile oynadıkları karşılaşmanın ardından siyah-beyazlı kulübe verilen cezalara ilişkin yöneltilen soruya da şu karşılığı verdi:

"Ben bu ülkede yabancıyım. Pazar günü oynadığımız maçlardan sonra gelişen sonuçları çok merak ediyordum. Çok şaşırtıcı. Beşiktaş'ın bu dünya üzerinde çok fazla dostu var herhalde. Başka bir anlam yükleyemiyorum. Sanki her şeyi biz yapmışız gibi kararlar verildi. Bu akşam 2 puanı hakem yüzünden kaybetmedik. Tamamen bizim yüzümüzden oldu. Bu ülkede yaşayan yabancı olarak, alınmış olan bu kararlar beni fazlasıyla şaşırttı."

Sayfa Yükleniyor...