Dick Advocaat'tan galibiyet yorumu

Süper Lig'de 4 hafta sonra galip gelen Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat, Osmanlıspor maçını değerlendirdi. Şans yardımıyla kazandıklarını söyleyen Advocaat, maç sonunda aldıkları riskin karşılığını aldıklarını dile getirdi.

Ntvspor 05.03.2017 - 21:35

advocaat.jpg

Fenerbahçe, konuk ettiği Osmanlıspor'u 90+1 bulduğu golle devirdi. Maç sonrası açıklamalarda bulunan Dick Advocaat, şans faktörünün galibiyette etkili olduğunu söyledi.
Hollandalı teknik adam tartışılan gol pozisyonu hakkında da görüş belirtti;
"Son derece önemli bir galibiyetti. En iyi maçımız değildi ama Perşembe akşamki maç oyuncularımızdan bir çok şeyi götürmüş. Dürüst olmalıyız. Şansın sayesinde galip geldik, ama futbolda bunlar var.

Özellikle maçın ilk 10 dakikasında pozisyonlar bulduk. Belki iyi değerlendirebilirdik. İkinci yarının başlarında da pozisyonlar yakaladık. Osmanlıspor da pozisyonlar buldu. Maçın sonlarında biraz da şansa ihtiyacınız olabiliyor.

Gol öncesi pozisyonda el olduğu şeklindeki yorum için de Hollandalı teknik adam, "Dürüst olmak gerekirse henüz pozisyonu görmedim. Ama uzun vadede bir sezonu değerlendirdiğinizde bir maç sizin bir maç rakibin yanında olur. Bu işler böyledir. Tüm riskleri de aldık. Maçın son anlarında 4-2-4 olarak sahadaydık. Maçtan yenik de ayrılabilirdik. Ama sonuçta kazandık ve aldığımız riskin karşılığını aldık" diye konuştu."

Sayfa Yükleniyor...