NTV

Dick Advocaat'tan Volkan Şen yorumu: Umrumda değil

Ntvspor

Spor

Fenerkbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, 1-0'lık Kardemir Karabükspor galibiyetinin önemine vurgu yaparken, Volkan Şen'in oyuna girdikten 10 dakika sonra kenara alınmasıyla ilgili ilginç ifadeler kullandı.

Dick Advocaat, "Bizim için çok önemli bir galibiyet oldu" derken, "Rakip, kendi sahasında önemli galibiyetler aldı. Bu sahada Beşiktaş'ı Galatasaray'ı ve Trabzonspor'u yenmeyi başardılar. Kendimize bakmamız gerekiyordu ve ihtiyacımız olan bir üç puanı aldık" dedi.

"UMRUMDA DEĞİL" 

68.dakikada oyuna aldığı Volkan Şen'i 78'de dışarı almasıyla ilgili ise Advocaat, "Sebebi son derece açık. Burada karar vermek için bulunuyorum. Sorun yaşadığını hissettim. Koşarken sorun yaşıyordu. Burada futbolcularla dost ve arkadaş olmak için bulunmuyorum. Kararlar almak için bulunuyorum. Burada bu kararı aldım ve bunu da yaptım" ifadelerini kullandı.

Maç sonunda Volkan'la arasında bir konuşma olduğunun hatırlatılması üzerine ise Hollandalı teknik adam, "Dinlemek istemedi, ona kalmış bir durum, umrumda değil. Futbolcular sinirlenebilirler, kızgın olabilirler ama gerçekçi olmak zorundayız. Maç kazanmak zorundasınız, oyuncuları düşünmek zorunda değilsiniz" diye konuştu. 

ETİKETLER