DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 OYUNCU

Ntvspor 15.03.2010 - 03:07

1- JOHN WALL
Doğum Tarihi:
06/09/1990
Takımı: Kentucky Wildcats
Pozisyonu: Oyun kurucu
Üniversitedeki ilk sezonu

Oyun tarzı ve fiziksel özellikleriyle Chicago Bulls'un genç yıldızı Derrick Rose'a çok benzetilen John Wall, güçlü ve atletik fiziğiyle çok rahat bir şekilde potaya gidebiliyor. 2010 NBA draftında birinci sıradan seçilmesine kesin gözüyle bakılan Wall'un en önemli sorunu ise şutlarındaki istikrarsızlık.

2- EVAN TURNER
Doğum Tarihi:
27/10/1988
Takımı: Ohio State Buckeyes
Pozisyonu: Şutör gard
Üniversitedeki 3. sezonu

NBA yıldızlarından Brandon Roy'a benzetilen Evan Turner, çok yönlü bir kombo gard. Topu çok iyi kontrol eden ve 2010 NBA draftında ikinci sırada seçilmesi beklenen genç oyuncu, özellikle crossover'larıyla dikkat çekiyor. Çok iyi bir savunmacı olmadığı düşünülen Turner'ın, uzun mesafeli şutlarını geliştirmesi gerekiyor.

3- WESLEY JOHNSON
Doğum Tarihi:
11/07/1987
Takımı: Syracuse Orange
Pozisyonu: Forvet
Üniversitedeki 3. sezonu

Eddie Johnson'a benzetilen Wesley Johnson, orta mesafe şutlarıyla ön plana çıkıyor. Genç yıldız adayı, topsuz da çok iyi hareket edebilen oyunculardan biri. Johnson'ın yıldız seviyesine yükselebilmesi için oyununu çok yönlü hale getirerek sadece şuta dayalı hücum anlayışından sıyrılması gerekiyor.

4- DEMARCUS COUSINS
Doğum Tarihi: 13/08/1990
Takımı: Kentucky Wildcats
Pozisyonu: Pivot
Üniversitedeki ilk sezonu

Olağanüstü fiziğiyle dikkat çeken DeMarcus Cousins, fiziği ve oyun stiliyle Eddy Curry'e benzetiliyor. Pota altında çok etkili kuvvetli ve sert bir oyuncu olmasına rağmen çok yumşak ellere sahip olan Cousins, zor pozisyonda kaldığı birçok atışı sayıya çevirebiliyor. Genç oyuncu hakkındaki en büyük soru işareti ise oyun içindeki patlayıcılığındaki eksiklik. Kolej Ligi'nde kendisiyle eşleşebilecek çok fazla oyuncu olmadığı için sıkınıtı yaşamıyor; Ancak NBA'de bu konuda neler yapabileceği merak konusu.

5- DERRICK FAVORS
Doğum Tarihi:
15/07/1991
Takımı: Georgia Tech Yellow Jackets
Pozisyonu: Power Forvet
Üniversitedeki ilk sezonu

Güçlü fiziğine rağmen çok atletik ve hızlı bir oyuncu olan Derrick Favors, Atlanta Hawks'ın pota altı oyuncularından Al Horford'a benzetiliyor. Bir smaç makinesi olarak gösterilen genç oyuncunun, bir üst seviyede rahat edebilmesi için top hakimiyetini geliştirmesi gerekiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...