Dilmen: Net penaltı, net kırmızı kart!

Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen, Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında oynanan Bursaspor-Trabzonspor maçını değerlendirdi. NTV'de yayınlanan % 100 Futbol'da Bursa'daki maçı yorumlayan Dilmen, penaltının doğru olduğunu ama kırmızı kartın eksik kaldığını söyledi.

Ntvspor 22.10.2011 - 22:57

Dilmen: Net penaltı, net kırmızı kart!

Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen, Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında oynanan Bursaspor-Trabzonspor maçını NTV ekranlarında yayınlanan % 100 Futbol'da değerlendirdi.


Üç büyük maçtan 1 puan çıkarttığını hatırlatan Güntekin Onay, "Bursaspor'un dengede giden maçları kazanma konusunda Türkiye'nin en usta takımlarından birisidir" dedi.

"Türk futboluyla ilgili hız problemi var dedik. Bursa ile ilgili ise 'güven' sorunu var" diyen Rıdvan Dilmen, "Bursaspor, bu güveni kaybetti. Neden mi? Beşiktaş maçında öne geçti, koruyamadı. Galatasaray maçında 1-1'i yakaladı, koruyamadı. Bugün yine öne geçti, koruyamadı. Yediği gole kadar üçüncü bölgeye çok rahat geldi, 4'e 1, 4'e 2 yakaladı ama son paslarda başarılı olamadı. İşte bu güven duygusunu, bu şekilde değerlendiriyoruz. Futbolda güven kelimesi olumlu ve olumsuz çok yansır. Bursaspor takımına bir güven ortamı sağlanması lazım, skorlarla gelecek" açıklamasında bulundu.

A Milli takım adayı Serdar Aziz'e de değinen Dilmen, "Fazla güven bazen yaramaz. Özellikle çaylak oyuncular için. Serdar Aziz yetenekli oyuncu ama daha çok iyi oyuncu değilsin. Ayağının dışıyla geri pas yapmayıp, garantiye oynayacaksın. Onu dikkatle izliyorum. 200 maç oynamış gibi oynuyor. Kaleci Onur'da da bu durum vardı. Çaylak oyuncuların riskli bölgelerde garanti oynaması lazım" diye konuştu.

Rıdvan Dilmen, penaltı pozisyonuyla ilgili olarak da "Net penaltı, net kırmızı kart yalnız Burak kendini takıyor. Kaleci kontrolsüz çıktı. Göreceksiniz çoğu kişi bu pozisyona penaltı değil diyebilir. Bence her hakem bu pozisyona penaltı vermeli" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...