Diriliş galibiyeti

Fenerbahçe sezonun en kritik maçında Beşiktaş'ı yenerek şampiyonluk yarışına tutundu.

Haberler - ntv.com.tr 23.03.2015 - 09:54

Diriliş galibiyeti

Öncelikle izlediğim en tuhaf maçlardan biriydi. Aklıma gelen tuhaflıkları sayıyorum.
1-Gökhan'ın sakatlığı,
2-Emenike'nin çıkardığı olay,
3-Emre'nin Bilic'e çıkışması,
4-Kuyt'ın sakatlığı,
5-Tolga'nın ve Tolgay'ın sakatlığı...
Tüm bu garipliklere rağmen bu durum Fenerbahçe'yi ideal hücum hattına doğru götürdü.

Doğru santrfor Webo, son vuruşçu Sow ve topla giden Alper...
Webo, Galatasaray maçında da, bu maçta da rakip stoperlere üstünlük kurdu. Webo'nun Atiba'ya kurduğu üstünlükten geldi gol. Eğrisi doğrusuna geldi ilginç bir şekilde. Bu takımın tek santrforu var: Webo.
Dün şahane oynadı. 40-50 metreden gelen topu indirip Sow'a müthiş bir servis yaptı ve gol geldi. Webo sahada olduğu bölümde iki kişilik oynadı.
Fenerbahçe, Beşiktaş'ı yenerek çok önemli bir galibiyet aldı. Kaybetseydi şampiyonluk yarışından kopma noktasına gelecekti. Emenike'nin sorunu daha da büyüyecekti.
Fenerbahçe zor durumlarda verdiği reaksiyonla olumsuzlukları olumlu yöne çevirebiliyor. Bunu Beşiktaş yapamıyor. Fener taraftarı takımı ile gurur duymalı.

EMENİKE ARTIK BİTTİ

Fenerbahçeli Emenike dün yine taraftarla sorun yaşadı. Artık bu takımda faydalı olacağını sanmıyorum. İsmail Kartal, Kuyt'ın yerine Bekir İrtegün'ü oyuna almaya hazırlanıyordu. Ama Emre'ye sorduktan sonra sanırım vazgeçti ve Diego'yu sahaya sürdü. Böyle bir durum yoksa özür dileriz. Ama gerçekçi konuşmak gerekirse vaziyet böyle. Aralarında başka bir konuşma da geçmiş olabilir. Ben zaten Diego değişikliğini bekliyordum ama değişikliği Emre yaptıysa oyuncular da formayı çıkarıp gider. Beşiktaş bir takım gibi oynadı ama siyah-beyazlı takımın ısıran, orta bölümü çok çabuk geçen halini sadece 2. yarının ortalarında gördük. Daha çabuk çıkabilseler daha da çok pozisyon bulurlardı. Demba Ba 1.5 aydır kötü, dün de kötüydü. Beşiktaş, 2. yarıda F.Bahçe'yi psikolojik olarak zorladı. Demba Ba, Oğuzhan, Olcay'ın pozisyonları çok netti.

BİLİC'İN HATALARI

Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic derbi kazanamıyor. Ben onun yerine olsam Kadıköy'e kazanmak için giderdim. Beşiktaş sağ eliyle yemek yiyen bir takım. Bunu birden sola çevirince olumsuzluk oluyor. İşte dün Beşiktaş bunu yaşadı. Hırvat hoca derbi maçlarına 'Önce bir puan' şeklinde çıkıyor. Önce bunu değiştirmesi gerekiyor. Siyah-beyazlı takım bunu değiştirmek durumunda. Önce bir puan değil, her zaman 3 puan demeli. Derbileri kazanamamasının nedeni bence budur.

Sayfa Yükleniyor...