İlişkili Haberler

Fenerbahçe'nin Feyenoord'u 1-0 yendiği UEFA Avrupa Ligi maçı sonrası soruları yanıtlayan Sarı Lacivertlilerin eski yıldızı Dirk Kuyt, Fenerbahçe'nin çok güzel oynadığını ve galibiyeti hakettiğini söyledi.

Süper Kupa finali hariç 22 maçtır yenilmediklerinin hatırlatılması üzerine Kuyt, "Öncelikle Fenerbahçe çok güzel oynadı. 1. dakikadan itibaren taraftarı onların yanındaydı. Avrupa Ligi'nde çok deneyimli değiliz. Maça iyi başlayamadık. 30. dakikadan sonra toparlandık. İkinci yarı gol fırsatları bulduk; ama iyi değildik ve Fenerbahçe galibiyeti haketti." dedi.

Takımda çok genç oyuncularının olduğunu vurgulayn Dirk Kuyt, "Bu akşam bizim için zor oldu. Kendi düzeyimize ulaşamadık. Kabul etmeliyiz ve bir sonraki maça bakmalıyız." diye konuştu.

Maçtan önce Fenerbahçe asbaşkanlarından Önder Fırat'ın kendine plaket vermesini de değerlendiren Hollandalı oyucnu, "Maçı kaybettiğimden dolayı çok mutsuzum ama kulübün başkanı, yöneticileri ve taraftarları harikaydılar. Buraya dönmek benim için duygusal ve onlara çok saygı duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la görüşmesiyle ilgili olarak ise golcü oyuncu, "Geçmişten bahsettik, gelecekle alakalı ve futbolla alakalı konuştuk. Benim Fenerbahçe ile hala çok güzel bağlantılarım var. Her fırsatta bunları değerlendirmeye çalışıyorum." dedi.

"Keşke biraz daha fazla futbol oynasaydım. Gelecekte her şey olabilir demiştin. "şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Fenerbahçe'nin benim için anlamının ne olduğunu herkes biliyor" diyerek sözlerini noktaladı.