Diyarbakırspor-Bursaspor maçı tatil edildi!

Turkcell Süper Lig'in 24. haftasında Diyarbakırspor'un Bursaspor'u konuk ettiği tansiyonu yüksek maç, 17'inci dakikada yarım kaldı. Olaylı maçta, bir basın mensubu, hakem ve futbolcular üzerlerine isabet eden yabancı maddelerle yaralandı.

Haberler - Ntvspor 06.03.2010 - 15:07

Diyarbakırspor-Bursaspor maçı tatil edildi!

Zirve mücadelesi veren Bursaspor, tansiyon seviyesi çok yüksel olan maçta, zor bir dönem geçiren Diyarbakırspor'a konuk oldu. Turkcell Süper Lig'in 24'üncü haftasındaki maç öncesi yapılan sağduyu çağrılarının etkili olmadığı maçın başlama düdüğünün çalınacağı sırada anlaşıldı.


SAHAYA TAŞLAR ATILDI
Diyarbakırspor taraftarının aşırı tepkisi, sahaya atılan yabancı maddeler maçın 5 dakika geç başlamasına sebep olurken, foto muhabiri olduğu gözlenen bir basın mensubu, gözüne isabet eden bir yabancı maddeyle kanlar içerisinde yerde kaldı.

HAKEM DE YERDE FUTBOLCU DA
Sürekli yükselen tansiyon, 17'inci dakikada zirve noktasına ulaştı. 17'inci dakikada tribünlerden atılan yabancı maddelerden biri yardımcı hakem Kemal Yılmaz'ın başına isabet etti. Kemal Yılmaz yere yığılırken bir de Bursasporlu futbolcu üzerine isabet eden yabancı maddeyle yere düştü.

HAKEMLER ODALARINA GİTTİ
17'inci dakikada yaşanan bu gelişmenin ardından hakem Mustafa Kamil Abitoğlu, yardımcı hakemlerini de yanına alarak soyunma odasına gitti.

SAĞ DUYU ÇAĞRILARI
Bu arada Diyarbakırspor'da hakemlerin soyunma odasına gitmesinin kısa süre ardından bir Diyarbakırsporlu idareci sahanın ortasına gelerek taraftarları sakin olmaya davet etti. Diyarbakırsporlu Adnan Güngör de mikrafonu alarak taraftarlarından sakin olmalarını istedi. Ancak taraftarlara yapılan bu çağrıların bir yardımı olmadı.

BURSASPOR STADYUMDAN POLİS ARACIYLA AYRILDI
Yaşanan olaylar ve futbolcuların yanı sıra, basın mensubu ile hakemlere de isabet eden yabancı maddelerin ardından 17'inci dakikada hakem Mustafa Kamil Abitoğlu tarafından durdurulan maçta, ilk olarak Bursaspor kafilesi stadyumdan ayrıldı. Bursasporlu futbolcular stadyumdan polis araçlarına binerek ayrılırken bir grubun saldırısına uğradı. Aracı taşlayan bir grup polis aracının camlarını kırdı.

Bursaspor'un eski teknik direktörü Güvenç Kurtar'ın yeni takımı Diyarbakırspor'un başında ilk maçına çıktığı maç 17'inci dakikada çıkan olaylarla yarım kaldı. İlk yarıda Bursa'da oynanan maçta bazı taraftarların tezahuratları nedeniyle ortam gerilmiş ve istenmeyen olaylar yaşanmaştı. Bursaspor taraftarının alınmadığı Diyarbakır'daki maç ise yaşanan olaylar sebebiyle 17'inci dakikada yarım kaldı.

SON KARARI TFF VERECEK
Turkcell Süper Lig'de kalma mücadelesi veren Diyarbakırspor'un zirve mücadelesi veren Bursaspor'u konuk ettiği ve çıkan olaylar sebebiyle 17'inci dakikada yarım kalan maçla ilgili olarak son kararı Türkiye Futbol Federasyonu verecek.

OLAYLAR STADYUM DIŞINA DA TAŞTI
Diyarbakırspor-Bursaspor maçının 17'inci dakikada yarım kalmasının ardından yaşanan yüksek tansiyon stadyum dışına da taştı. İlk olarak Bursaspor kafilesinin otobüslere binerek ayrıldığı stadyumdan idareciler ve protokol tribününde oturanlar da ayrıldı. Bir süre sonra Diyarbakırsporlu taraftarlar da stadyumdan ayrılmaya başladı ve dışarıda yoğun güvenlik önlemleri alan polisle aralarında arbede yaşanmaya başladı. Bu arada bir grup Diyarbakırspor taraftarının Bursaspor bayrağı yaktığı bilgisi geldi.

Sayfa Yükleniyor...