'Diyarbakırspor kalıcı olacaktır'

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, göreve geldiği günden bugüne kadar olan gelişmeleri ve gündemi NTVSPOR.NET'e değerlendirdi.

Ntvspor 28.12.2009 - 14:40

'Diyarbakırspor kalıcı olacaktır'

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, göreve geldiği günden itibaren yaşadıkları ve gelecekle ilgili hedeflerini NTVSPOR.NET'e açıkladı.

Zor bir dönemde Diyarbakırspor’a geldiniz?
Evet sizin de değiniz gibi çok zor bir dönemde Diyarbakırspor’da göreve geldim. Bu sıkıntılara karşı teknik heyet, oyuncular ve yönetim kurulu olarak beraber direndik, zorluklarla mücadele ettik. Yeni toparlanan bir takım vardı karşımızda. Sezon başında futbolcusu olmayan bu ekibi 10 günde hazırladık ve buralara kadar getirdik. İlk yarıda 18 puan aldık. Benim düşüncem 21 puandı ve biz bu düşüncemizin sadece 3 puan gerisindeyiz. Bu kadar ekonomik ve diğer sıkıntılara rağmen yapmış olduğumuz mücadele sonrasında bu noktada olmamız benim için başarıdır. Emeği geçen herkesi tebrik etmek istiyorum.

Transfer çalışmalarında ki son durum nedir?
Ben şu anda antrenör seminerinde olduğum için transfer çalışmalarını menajerlerimiz ve transfer komitesindeki yöneticilerimizle telefonla takip ediyorum. Kadromuza ihtiyacımız olan yerlere takviyeler yapacağız. İkinci yarıda mevcut kadroda oyuncuların kalması lazım. Transferde bizi bekleyen en büyük tehlike oyuncu sınıktısının olmasıdır. Devre arasında oyuncu bulmak zor. Bir de bu işin ekonomik boyutu var. İstediğimiz transferlerde takım içindeki dengeleri de bozmamamız gerekir. Transfer edeceğimiz futbolculara veremeyeceğimiz paraların sözünü vermemeliyiz, bu yüzden çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz.

5 oyuncu serbest kaldı. Son durumları nedir?
Serbest kalan oyuncularımızın olayı tamamen ekonomik durumdan kaynaklanıyor. Ekonomik durumu düzeltmemiz halinde Ersin ve Şener dışındakiler tekrar aramızda olacaklar.

İlk yarıda saha dışı olaylar da yaşandı, takımın ligden çekilmesi gibi olaylar. Bunun için ne söyleyeceksiniz ?
Sahada dışındaki yaşananları hiç bir zaman konuşmadım, bundan sonra da konuşmayacağım. Ben en başta tavrımı koydum; “Biz sahada olmalıyız diye”

Diyarbakırspor’un nedefi nedir?
Diyarbakırspor’un hedefi ligde kalıcı olmak. İkinci yarıda mevcut kadromuza yapacağımız takviyelerin ardından geçmişteki tecrübelerimizi de katarak Diyarbakırspor’u tehlikeli bölgenin üstünde tutmayı planlıyoruz. Bunu da başaracak güçte olduğumuza inanıyoruz

Milli takıma yerli – yabancı antrenör konusunda görüşünüz nedir?
Türkiye’de çok başarılı önemli teknik adamlarımız var. İsmi geçen yabancı antrenörleri getirin Anadolu kulüplerine bir görev yapsanlarda görelim. Bakın Anadolu kulüplerinde çalışsınlar, neler yapabiliyorlar veya neler yapabilecekler?. Bu iş bu kadar kolay değil. Kendi insanımıza değil dışarıya değer veriyoruz. Yerliden yanayım yabancıdan yana değil

Spor kamuoyuna mesajınız ne olacak?
İlk önce yeni yılın herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim. İkinci yılda tüm takımlarımıza başarılar ve bol şanslar diliyorum. Futbl takımlarımız ikinci yarıda daha centilmen ve hoşgörülü olmalılar. Futbolun üç ihtimalli bir spor olduğu bilincini herkesin bilmesi gerekir. Tribünlerden, kulüplerimize kadar herkesin sporun zevkini alacak bir havanın içinde olmasını temenni ediyorum.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...