Diyarbakırspor'a diz çöktürdüler

Aylardır maaş alamayan Diyarbakırsporlı futbolcular, son kongrede başkan adayı da çıkmayınca belirsizliği Altay’la oynanan maçta protesto etti. Kendi yarı sahalarında diz çöken futbolculara rakip takım da destek verdi.

07.02.2011 - 16:09

Diyarbakırspor'a diz çöktürdüler

İzmir Alsancak Stadı’nda Pazar günü oynanan Altay-Diyarbakırspor maçı farklı bir protestoya sahne oldu.

Bir süredir maddi sıkıntı çeken Diyarbakırspor’un oyuncuları, seslerini duyurmak için yeşil sahayı çekti.

Diyarbakırlı oyuncular kendi yarı sahalarında yan yana dizilerek diz çöktüler. Futbolcular 30 saniye boyunca bu vaziyette kaldı.

Protestoya destek veren Altaylı oyuncular da bu sürede kendi yarı sahalarında top çevirdi.

Protestonun damgasını vurduğu maç, golsüz berabere sona erdi.

Diyarbakırspor'un oyuncuları geçen hafta yapılan olağanüstü kongreden umutluydu. Ancak aday çıkmayınca kulüp yine sahipsiz kaldı. Futbolcular da bu durumu protesto etmeye karar verdi.

KURTULDU: ARTIK YALVARIYORUZ
Diyarbakırspor kalecisi Osman Kurtuldu, protestoyla ilgili olarak şöyle konuştu:

''Bize sahip çıkılmasını istiyoruz. Futbolu bıraktık, artık yalvarıyoruz. Kulüpte çalışan personel 2 yıldır maaş alamadı. Futbolcu olarak biz de sezon başından beri maaş alamıyoruz.

Gururumuzla sahaya çıkıyoruz. Sabaha karşı saat 02.30'da otele yerleşebildik. Buna rağmen elimizden geleni yaptık. Allah'ın izniyle bu takım düşmeyecek. Diyarbakırlı işadamlarının zenginliği lafta kalmasın, bize destek versinler.”

Diyarbakırspor'un orta saha oyuncusu Ali Aliyev de Altaylı futbolculara ve teknik heyete protestolarına saygı gösterdikleri için teşekkür etti.

İSPANYA’DA DA AYNI PROTESTO
Benzer bir protesto geçtiğimiz ay İspanya 3’üncü liginde olmuştu. Pontevedralı futbolcular, 5 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle maçın ilk dakikasında sahada diz çökerek, tepki göstermişti.

Karşı takımın oyuncuları da aralarında top çevirerek pontevedralı arkadaşlarına destek olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...