Diyarbakırspor'da 7 transfer

Turkcell Süper Lig'in yeni takımlarından Diyarbakırspor, dış transferde 7 oyuncuyu kadrosuna dahil etti.

Haberler 12.07.2009 - 11:11

DİYARBAKIR - Turkcell Süper Lig'in yeni takımlarından Diyarbakırspor, iç transferde 2, dış transferde ise 7 futbolcu ile sözleşme imzaladı.

Diyarbakırspor'un kamp yaptığı Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki Green Park Resort Otel'de gerçekleştirilen imza törenine Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer katıldı.

Sümer, Ziya Doğan'ın sunmuş olduğu raporlar doğrultusunda transferleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

14 futbolcu ile görüşme halinde olduklarını kaydeden Sümer, ''İç transferde kaleci Fevzi Tuncay ile Barış Ateş'i, dış transferde ise Altay'dan Erdal Güneş, Sivasspor'dan Diallo, Konyaspor'dan Musa Büyük, Hacettepe'den Adnan Güngör, Gençlerbirliği'nden Yasir Elmacı, Macaristan'ın MTK Budapeşte takımından Gabor Bori ve Ujpest takımından Jusema Delo'yu transfer ettik'' dedi.

Sümer, Nurullah Sağlam'ın Diyarbakırspor teknik direktörlüğünden istifasını değerlendirerek, ''Nurullah Sağlam ile prensipte anlaşmıştık. Ancak kendisinin bize sunduğu bütçe ile bizim oluşturduğumuz bütçe arasında farklılık oluşunca yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Ziya Doğan'a oluşturduğumuz bütçe uygun geldi ve kendisiyle yola devam etme kararı aldık'' diye konuştu.

Diyarbakırspor'un Türkcell Süper Lig'de 'asansör takım olmamak' ve kalıcı olmak için mücadele edeceğini ifade eden Sümer, ''Diyarbakırspor yalnızca 2 milyon nüfuslu Diyarbakır halkına hitap etmiyor. Biz kendimizi Güneydoğu Anadolu Bölgesinin takımı olarak görüyoruz. Bize Güneydoğu Anadolu Bölgesinden büyük bir destek var. Diyarbakırspor'u kurumsallaştırarak, altyapıyı oluşturup, tesisleşme çalışmalarını tamamlamak istiyoruz. Biz Turkcell Süper Lig'de kalıcı bir takım olmak istiyoruz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...