Diyarbakırspor'dan Espinoza açıklaması

Diyarbakırspor Sportif Direktörü Mehmet Budakın, ülkesine giden kaleci Rorys Aragon Espinoza'nın geri dönmeyeceğine ilişkin iddianın doğru olmadığını söyledi.

Haberler 18.12.2009 - 12:23

Sakatlığı nedeniyle 3 haftadır kadroda yer almayan, bu nedenle izinli olarak ülkesi Ekvator'a giden kaleci Espinoza'nın kulüp ile yaşadığı sorunlar nedeniyle Türkiye'ye geri dönmeyeceği iddiası bazı internet sitelerinde yer aldı.

Spotif Direktör Budakın, kaleci Espinoza'nın bir süre önce geçirdiği sakatlık nedeniyle kadroya alınmadığını belirterek, lige verilecek ara nedeniyle kendisine izin verdiklerini bildirdi.

Sakat oyuncuların yanı sıra Eskişehirspor maçı kadrosuna alınmayan tüm futbolculara 2 Ocak'a kadar izin verdiklerini belirten Budakın, şöyle konuştu:
''Bir süredir Diyarbakırspor'un başarısız olmasını isteyenler sürekli yalan iddialar ortaya atıyor. Kaleci Espinoza ile kulübün arasında bir sorun yok. Kalecimize lige verilecek ara nedeniyle ülkesine gitme izni verdik. Espinoza sakat olduğu için izinli olarak ülkesine gitti. Sadece o değil, sakat ve kadroya girmeyen tüm oyunculara izin verdik. Espinoza, Diyarbakırspor'un oyuncusudur. İddia doğru değil.''
        
KAMP YERİ ANTALYA
Budakın, Eskişehirspor maçının ardından tüm futbolculara lige verilecek ara nedeniyle 2 Ocak 2010 tarihine kadar izin vereceklerini ifade ederek, ''Bu tarihte Antalya Bellek'te kamp çalışmamız başlayacak. Kamp çalışması yaklaşık 12 gün sürecek'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...