Doll: Hedef altın portakal

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, “Gelecek sezon altın portakal için oynamak istiyoruz, altın ananas için değil''  dedi.

22.04.2010 - 14:54

Doll: Hedef altın portakal

ANKARA -  Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, hafta sonu yapacakları Antalyaspor maçını, hem ilk yarının rövanşını almak hem de galibiyet serisini devam ettirmek için kazanmak istediklerini söyledi.

Alman teknik adam, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında, ilk yarıda Antalyaspor karşısında kötü bir futbol oynadıklarını ve yenildiklerini belirterek, ''Bu nedenle bizim açımızdan Antalyaspor maçı önemli. Hem ilk yarının rövanşını iyi bir futbolla almak hem de yakaladığımız 6 maçlık seriyi devam ettirmek için Antalyaspor'u yenmek istiyoruz'' dedi.

Thomas Doll, geçen sezon takımın iyi bir defans oyuncu kapasitesine sahip olduğunu ifade ederek, ''Ancak ofans anlamında aynı sözleri söyleyemeyeceğim. Ofansif anlamda takımımın desteğe ihtiyacı olduğunu söylemiştim. Ofansif anlamda takımı taşıyacak futbolculara ihtiyacımız var. Bunun için izlediğimiz üst düzey birkaç futbolcu var. Hepsi de takıma büyük yarar getireceğine inandığımız oyuncular. Sistemimizin ne olacağını bilmediğimiz için 2 veya 3 sistemde de oynayabilecek yapıda futbolcuları seçiyoruz'' diye konuştu.

HEDEF ALTIN PORTAKAL
Bir gazetecinin, ''Gelecek sezon sizin ve takımın hedefleri nasıl olacak'' şeklindeki sorusuna Doll, ''Bu sezon altın portakal için oynayamıyoruz, ama altın ananas için oynuyoruz. Ben gelecek sezon bu takımın başında bulunacaksam, bu takım dokuzunculuk ile onüçüncülük arasında yer alamaya oynamamalı. Bunun için kaliteyi yükseltmemiz gerekiyor. İşte o kaliteyle ahengi yakalarsak, daha üst sıralara oynayan bir Gençlerbirliği yaratmış oluruz. Gelecek sezon altın portakal için oynamak istiyoruz, altın ananas için değil'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...