Doll takımın performansından memnun

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, futbolcularının ilk yarıda alkışlanacak bir performans sergilediğini söyledi.

Haberler 17.12.2009 - 15:28

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, tesislerde haftalık olağan basın toplantısı düzenledi.

Radeljic ve İlhan'ın kart cezalısı olmaları nedeniyle 4'lü defans bloğunda değişiklikler yapmak zorunda kaldıklarını belirten Doll, ''Aykut ve Mahmut'u defansın orta bloğunda oynatacağız. 4'lü defans bloğunda değişiklik yapmak zorunda kaldık. Takım olarak savunma bloğumuzu sağlam tutarak Galatasaray maçından puan almayı düşünüyoruz. Bu maçtan alacağımız puanlarla devreyi 6. veya 7. sırada bitirmeyi düşünüyoruz'' dedi.

Thomas Doll, sezon öncesinde iki takımdan bir takım yaratmaya çalıştıklarını ifade ederek, ''Gençlerbirliği ve Hacettepe'den yaratmaya çalıştığımız takımda hem futbolcu yapısı olarak hem de bizim sistemimiz bakımından istediğimiz performansı almamız zordu. Ancak her şeye rağmen diğer takımların yaptıkları transferleri göz önünde bulundurursak benim futbolcularımın ilk yarıda gösterdiği performansı, alkışlanacak bir performans olarak değerlendiriyorum'' dedi.

Galatasaray'ın sezon başı yaptığı transferlerle ve takımın başına getirdiği hocasıyla şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduğunu vurgulayan Doll, ''Galatasaray'ın milli takımlarda oynayan futbolcu sayısıyla, Avrupa kupalarındaki ve ligdeki başarısıyla bizden çok çok güçlü ve üstün bir takım olduğunu söyleyebilirim. Bütün bu göstergeler Galatasaray'ın şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olduğunu da gösteriyor. Ancak yediği gol sayısına bakıldığı zaman defansta zaafları olduğunu da görüyoruz. Biz oraya sadece forma değiştirmeye gitmiyoruz. Galatasaraylı ftubolcular genelde formalarını talep üzerine değiştirirler. Bakarsınız bu sefer onlar bizim futbolcuların formalarını ister. Galatasaray bizden her ne kadar üstün bir takım olsa da bizim de bu maçı kazanacak gücümüz var'' diye konuştu.

SEYİRCİ ETKİSİ
Alman teknik adam, maçlar sonrasında televizyonda özetleri izlerken Ankaragücü maçlarına bakınca tribünlerin dolu olduğunu, ancak Gençlerbirliği maçlarında yüreğini bir üzüntünün kapladığını vurgulayarak, ''2003-2004 sezonunda Gençlerbirliği seyircisinin stadı tamamen

doldurduğunu biliyordum. Ancak şimdi tribünlerde ancak 2-3 bine yakın seyirci yer alıyor. Elbetteki seyirci sayımızı artırmak için, teknik heyet ve futbolcular olarak üzerimize düşeni yapacağız. Ancak Ankaragücü maçlarına bakınca bir kaç sezon çok iyi durumda olmamalarına rağmen tribünlerin dolu olduğunu görüyoruz. Bu da rakip takımlar için büyük bir baskı unsuru oluşturuyor. Bütün dünyada da ev sahibi takımlar rakiplerini seyirci baskısıyla yenerler. Yani seyirci baskısı ekstra 8-9 puan kazandırıyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...