Doll: Tek hedefimiz galibiyet

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, Fenerbahçe'yi yenmek istediklerini söyledi.

11.03.2010 - 14:52

Doll: Tek hedefimiz galibiyet

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, ''Fenerbahçe maçında tek hedefimiz 90 dakika sonunda futbolcularımın gülerek ayrılması'' dedi.

Doll, tesislerde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında, bugüne kadar güzel futbol oynadıklarını, ancak futbolda önemli olanın kazanmak olduğunu belirterek, ''Güzel futbol da bir yere kadar. Kazanmasını da bileceksin. Futbolda skor çok önemlidir. İyi futbol oynamak, ancak kazanamamak futbolda önemli değildir. Önemli olan hataları en aza indirerek, hatalardan ders çıkararak, iyi performansla, güzel futbolu galibiyetle süslemektir. Bunu da öğreneceğiz'' dedi.

Fenerbahçe maçıyla ilgili 2 önemli tespiti olduğunu ifade eden Doll, şöyle konuştu:

''Birincisi hataları asgariye indirerek, rakibi kapamak, ikincisi ise yakaladığımız pozisyonları değerlendirerek Fenerbahçe'yi yenmek. Fenerbahçe ile yüz maç oynayabilirsiniz. Bunlardan birisini kazanabilirsiniz. Çünkü bizimle 3 büyükler arasında hem bütçe olarak, hem futbolcu kalitesi olarak, hem de milli takıma oyuncu verme bakımından uçurumlar var. Bu durumları göz önünde bulundurursanız, Gençlerbirliği'nin, Fenerbahçe'yi yüz maçta ancak 1 maçta yenebilme olanağı olduğunu söyleyebiliriz. İşti o bir maçın bu maç olmasını diliyorum. Fenerbahçe maçında tek hedefimiz 90 dakika sonunda futbolcularımın sahadan gülerek ayrılması.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...