Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, Turkcell Süper Lig'den düşmesi kesinleşen Denizlispor'un kendilerine karşı ortaya koyduğu futbol karakterinin "taktire değer" olduğunu söyledi.

Doll, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlediği haftalık basın toplantısında Denizlispor maçında yenilmelerinin sadece kendi kötü futbolarından kaynaklanmadığını belirterek, "Ligden düşmüş ve onca problem yaşayan Denizlispor'un bizim maçta ortaya koyduğu futbol karakteri takdire değer. Kafama takılan, yaşadıkları bunca olumsuzluğa rağmen, bu kadar istekli ve arzulu bir takımın küme düşmesi oldu" dedi.

Thomas Doll, Cumartesi oynayacakları Gaziantepspor maçıyla ilgili olarak da şöyle konuştu: "Gaziantepspor maçına daha değişik bir çehre ve yüz ifadesiyle çıkmamız lazım. Kalan 2 hafta bizim en büyük problemimiz sözleşmesi biten ve takımdan ayrılacak futbolcularımızın maçlara konsantrasyonu. Bu bizim için çok zor bir durum. Ancak bu zor durumu da atlatmaya çalışacağız. Gaziantepspor maçında iyi bir mücadele sonrası karşılaşmayı kazanacağımızı düşünüyorum. Bu maçı kazanmamız gerekiyor ki ligi hedeflediğimiz 9. sırada tamamlayabilelim."

YARDIMCILARIYLA ANLAŞILMASINI BEKLİYOR
Alman teknik adam Doll, Gençlerbirliği ile sözleşme yapmadan önce yönetimle yaptığı görüşmede yardımcılarıyla da anlaşılma yapılmasını istediğini ifade etti.

Anlaşma yapmadan önce aynı ekiple çalışmaya devam etmek istediğini yönetime bildirdiğini ifade eden Doll, "Ancak şu ana kadar neden anlaşmadılar anlamış değilim. Bu konuda bu kadar belirsizlik yaşanması son 2-3 haftadır beni de olumsuz etkiledi. Yönetimin bu konuya bir an evvel çözüm getirmesini bekliyorum" diye konuştu.

Gençlerbirliği'nde Thomas Doll ile sözleşme yenilenmesinin ardından yardımcılarından sadece Ralf Zumdick ile anlaşma sağlandı. Ancak, teknik ekipteki diğer antrenörlerden Levent Zorluer, Serdar Dayat ve Cengiz Demirel ile henüz bir görüşme yapılmadı.