Domenech uyardı

Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Raymond Domenech, Dünya Kupası kadrosuna çağıracağı tüm oyuncularından, egolarını bir kenara bırakmalarını istedi. Domenech, kendisini takımın üzerinde gören kim olursa olsun kadrodan çıkaracağı uyarısında bulundu.

13.04.2010 - 14:26

Domenech uyardı

Fransa Teknik Direktörü Raymond Domenech, Dünya Kupası'na götüreceği futbolcuları 11 Mayıs tarihinde açıklayacak. Ancak ülkesinde çok eleştirilen Domenech, resmi kadroyu FIFA'ya bildirecekleri 1 Haziran'a kadar kadroda değişiklik yapabileceği uyarısında bulundu.

L'equıpe gazetesine konuşan Domenech, "futbolcular, asıl önemli olanın kendileri değil; takım olduğunu anlayacak kadar zeki davranmalı. Milli takıma gelirken tüm oyuncularımdan egolarını kapının dışında bırakmalarını istiyorum. Aksi taktirde 1 Haziran'a kadar kadro değişebilir" ifadelerini kullandı.

Büyük başarısızlıkla sonuçlanan Euro-2008'de oyuncuları arasındaki kuşak farkının kendilerini olumsuz etkilediğini vurgulayan Domenech, Dünya Kupası'na daha genç bir kadro götüreceğini söyledi.

Domenech bununla birlikte, Henry ve Vieira gibi bu tür turnuvalarda büyük deneyimi bulunan yıldızlara da kapısının açık olacağı mesajını da verdi.

Domenech; "bazen en güzel bebekler zorlu doğumlarla dünyaya gelirler" sözleriyle Euro-2008'in kendilerine iyi bir ders olduğunu da belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...