Domuz gribine yakalanan Richards iyileşiyor

İngiltere 21 Yaş Altı Milli Takımı ve Manchester City'nin savunma oyuncusu Micah Richards'ın tatilini geçirdiği Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde yakalandığı domuz gribinde iyileşme sürecine girdiği öğrenildi.

11.07.2009 - 17:45

LONDRA - Geçen ay İsveç'te düzenlenen 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda İngiltere'nin finale ulaşmasında büyük katkı yapan Manchester City'nin savunma oyuncusu Micah Richards, turnuvadan sonra gittiği Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde kamuoyunda ''domuz gribi'' olarak bilinen H1N1 virüsüne yakalanmış ve tedavisine başlanmıştı.

İngiltere 21 Yaş Altı Milli Takımı'nın formasını 11 kez giyen Richards durumunun iyiye gittiği söyleyerek, ''İlk zamanlar hastalığımın göğüs enfeksiyonu ya da alkol zehirlenmesi olduğunu zannediyordum. Hastalığımdan dolayı yemek yiyemiyor ve hareket edemiyordum. Domuz gribi olduğumu ilk öğrendiğimde aklımdan her türlü şey geçmeye başladı. Çünkü her gün televizyonlarda bu virüs dolayısıyla ölen insanların haberlerini görüyorsunuz'' diye konuştu.

Genç futbolcunun babası Lincoln Richards ise oğlunun durumunun şimdi iyi olduğunu ve durumunun iyiye gittiğini söyledi.

''Domuz gribi'' virüsüyle ilgili açıklama yapan İngiltere Sağlık Bakanlığı, şimdiye kadar Adada bu hastalık yüzünden 15 kişinin öldüğünü ve Batı Midlands'da virüsün salgın düzeyinde olmadığını açıkladı.

Manchester City kulübünden yapılan açıklamaya göre, sezon öncesi hazırlıklar için 15 Temmuz Çarşamba günü Güney Afrika'ya gidileceği duyurulurken, Micah Richards'ın ilk hazırlık dönemine katılamayacağı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...