Dopinge imzalı önlem

İtalya Olimpiyat Komitesi, Vancouver Kış Oyunları’na götüreceği sporcularına, doping yapmayacakları konusunda resmi belge imzalatmak için harekete geçti. Belgeye imza atmayan sporcular, olimpiyatlara katılamayacak.

Ntvspor 02.02.2010 - 16:42

İtalya Olimpiyat Komitesi, başlamasına sayılı günler kalan Vancouver Kış Olimpiyatları öncesi ülkenin yüzünün kızarmaması için ciddi önlemler alıyor. Tüm kafileyi doping yapmaması konusunda uyaran başkan Giovanni Petrucci, aksi taktirde sporcuları 100 bin euro ceza beklediği uyarısında bulundu. Petrucci, Vancouver'a gidecek 102 sporcudan, dopingli çıkmaları halinde 100 bin euroluk cezayı ödeyeceklerine dair resmi bir belgenin altına imza atmalarını istedi.

Olimpiyat Komitesi Başkanı Petrucci, “Bu belge bizim dopingle mücadele konusunda ne kadar ciddi olduğumuzu gösteriyor. Altına imza atmayan kim olursa olsun Vancouver'a götürülmeyecek” diye konuştu.

İtalya Olimpiyat Komitesi, benzer bir belgeyi 2008 Pekin Olimpiyatları öncesi de hazırlamış, ancak para cezası öngörmemişti.

Komite, doping testi pozitif çıkan Pekin'in gümüş madalyalı bisikletçisi Davide Rebellın hakkında hukuki yolları başvurmaya hazırlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...