Dos Santos: Fenerbahçe yıldızlar topluluğu

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Andre Dos Santos, Roberto Carlos ile sol kanatta oynamanın ayrı bir heyecan olduğunu belirtirken, sarı-lacivertli takımın adeta yıldızlar topluluğu olduğunu söyledi.

01.09.2009 - 12:25

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Andre Dos Santos, yıldız futbolcu Roberto Carlos ile sarı-lacivertli takımda birlikte oynamanın kendisi için ayrı bir heyecan olduğunu söyledi.

Kulübün aylık resmi dergisinin Eylül sayısına röportaj veren Dos Santos, Fenerbahçe'nin kadrosunun yıldızlar topluluğu gibi olduğunu belirterek, ''Elbette Roberto Carlos ile sol kanatta birlikte oynuyor olmamız, benim için ayrı bir heyecan. Ayrıca kaptanımız Alex ile bir arada oynamak da onur verici'' dedi.

Takımda birçok Brezilyalı oyuncunun bulunması nedeniyle dil sorunu yaşamadıklarını anlatan Dos Santos, Fenerbahçe'de kendini evinde gibi hissettiğini kaydetti. Teknik direktör Christoph Daum'un imza attıktan 1 gün sonra kendisini özel maçta oynatmasının kendi adına büyük bir güven duymasını sağladığını vurgulayan Brezilyalı futbolcu, ''Hocamızın bana güvenmesi ve attığım imzanın üzerinden 1 gün bile geçmeden, özel bir maçta da olsa ilk 11'de görev vermesi, büyük bir güven duymama neden oldu. O maçta attığım gol ve taraftarın sevgisiyle de bir sinerji ortaya çıktı. Cristian ile birlikte buraya geldiğimiz için uyum sürecini çabuk atlattık'' diye konuştu.

Dos Santos, Türkiye'ye gelmeden önce Fenerbahçe hakkında bilgiler aldığını belirterek, ''Benim kafamda bir resim oluşmuştu. Ancak tüm anlatılanlardan, tüm bildiklerimden daha büyük, daha muhteşem bir yapıyla karşılaştım. Fenerbahçe sadece Türkiye'nin değil, dünyanın sayılı kulüplerinden biri. Fenerbahçe'nin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Fenerbahçe'de kaldığım sürece taraftarımızın sevdiği ve saydığı bir oyuncu olmak istiyorum. Taraftarımız her maçta görevlerini yapıyor. Buna karşılık biz de görevimizi yapmalı ve onları mutlu etmeliyiz.'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...