Drenthe havaalanından döndü

Beşiktaş'ın anlaşma sağladığı Royston Drenthe'nin Siyah-Beyazlı takıma gelişi Samet Aybaba'nın son dakika vetosuyla gerçekleşmedi. Hollandalı oyuncu, haberi İstanbul'a gelmek üzereyken havaalanında aldı.

Haberler - Ntvspor 27.08.2012 - 15:16

Drenthe havaalanından döndü

Beşiktaş'ın 4 yıllık anlaşma sağladığı Royston Drenthe, Samet Aybaba'nın transfere son onayı vermemesi nedeniyle İstanbul uçağına binmedi.

Hollandalı oyuncunun transferi yaklaşık 15 günlük bir sürece yayıldı.

Samet Aybaba, 2 hafta önce Drenthe'yi takımda görmek istediğini yönetime bildirdi.

Siyah - Beyazlı kulübün transfer komitesi de görüşmelere başladı ve Hollanda'lı oyuncunun 4 yıl Beşiktaş'ta top koşturması için her konuda anlaşma sağladı.

Yönetici Tamer Kıran'ın yürüttüğü transfer çalışmasında oyuncunun menajeri ve babası 3 gün boyunca imzanın atılması için bekledi. Hollandalı oyuncunun sözleşmesindeki tüm şartlar karara bağlanarak kağıda döküldü. Beşiktaş Kulübü, oyuncunun biletlerini alarak İstanbul'a gelmesini istedi. Ancak Galatasaray derbisinde Mustafa Pektemek'in geçirdiği ağır sakatlık Hollandalı oyuncunun imzasına engel oldu. 6 ay sahalardan uzak kalacak Mustafa Pektemek ve Beşiktaş'tan ayrılmak istediğini söyleyen Almeida, Samet Aybaba'nın Drenthe transferini veto etme nedeni oldu. Aybaba yönetime, Drenthe yerine acil olarak hücum hattının güçlendirilmesi gerektiğini iletti.

Aybaba yönetime, Drenthe yerine acil olarak hücum hattının güçlendirilmesi gerektiğini iletti.

Amsterdam'da bulunan Drenthe ise Türkiye saatiyle 13:00'te havalanacak İstanbul uçağına binmek üzereyken, transferin gerçekleşmeyeceği haberini aldı.

Sayfa Yükleniyor...