Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olan Galatasaray’ın Fildişi Sahilli futbolcusu Didier Drogba, GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

Didier Drogba, şampiyon oldukları için çok mutlu olduğunu belirterek, “Böyle bir kulüpte oynadığım için mutluyum. 5 aydır buradayım, şampiyonluğu yarım şampiyonluk olarak değerlendirebilirim” dedi.

Takımda iyi frikik kullanan ayakların bulunduğunu söyleyen Drogba, şunları söyledi: “Önemli olan frikiğin sonunda gol olmasıdır. Çok iyi frikik atan oyuncularımız var. Selçuk var, Burak var, Sneijder var, Hamit var. Kim gol atarsa atsın, önemli olan Galatasaray’ın başarısıdır.”

Teknik Direktör Fatih Terim’le olan ilişkisine de değinen Drogba, “Fatih Terim’e olan bağım her geçen gün güçleniyor. Bunun en ödemli nedeni ikimiz arasındaki saygıdır. Bana inanılmaz güven veriyor. Kendisini çok seviyor ve sayıyorum” şeklinde konuştu.

Fair Play’in önemine dikkat çeken Didier Drogba, “Sahada bazen duyguları frenleyemiyorsunuz. Unutmamamız gereken futbol, sadece bir spordur” diye konuştu.

Drogba, “Herkese saygı göstermeye çalışıyorum. İnsanlara saygı gösterirseniz karşılığında saygı görürsünüz” diye konuştu.

Fildişi Sahilli futbolcu, gol sevinciyle ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu: “O zaman üç yaşımdaki oğlum, benim gol sevincimi taklit etti. Ama bunu dizlerinin üzerinde kayarak yaptı, ben de öyle yapmaya başladım”

Drogba, futbolun kendisi için tutku olduğunu vurgulayarak, “Futbol benim için iş değil, tutkudur. Futbol oynadığım için kendimi daha şanslı addediyorum” diye konuştu.

Drogba, “Oynadığım her takımda elimden geleni yapmaya çalıştım. Her oynadığım takım için yüzde 100’ünü vermeye çalıştım” dedi.