Fildişi Sahili'nin Japonya ile oynadığı hazırlık maçında Japon savunma oyuncusu Tulio ile girdiği pozisyonda sert bir darbe alan Didier Drogba'nın kolu kırılmıştı.

Fildişi Sahili'nin en büyük yıldızı maçın ardından takım arkadaşı Kolo Toure'ye dünya kupasında mücadele edemeyeceğini söylese de geçirdiği başarılı operasyonun ardından forma giyme umutları yeniden yeşerdi. Fildişi Sahili milli takım sözcüsü de, "Drogba haftasonunu hastanede ailesi ile geçirdi. Operasyon son derece başarılı oldu. Hepimiz kendisinin kısa sürede iyileşerek takımdaki yerini alacağı konusunda ümitliyiz" diye konuştu.

Drogba da milli takım ile Güney Afrika'ya gideceğini söyledi. Buna karşın yıldız futbolcunun dünya kupasında forma giyip giyemeyeceği hala netlik kazanmış değil.

Fildişi Sahili Teknik Direktörü Sven Goran Eriksson'un dünya kupasındaki ilk maçlarından 24 saat öncesine kadar kadroda değişiklik yapma hakkı bulunuyor. İsveçli teknik adam bununla birlikte en küçük oynama ihtimali halinde dahi Drogba'nın yerine kadroya yeni bir isim çağırmayı düşünmüyor.