"Drogba'ya takip var da bana niye yok?"

Burak Yılmaz, eski takımı Galatasaray’ın twitter’da kendisini takip etmeyi bıraktığını öğrenince büyük üzüntü yaşadı ve o da Galatasaray’ı takibi bıraktı...

NTV Haber 02.05.2016 - 07:41

"Drogba'ya takip var da bana niye yok?"

27 Nisan’da Galatasaray Basketbol Takımı’nın Strasbourg ile oynayacağı Eurocup finali öncesinde Çin’de olan Burak Yılmaz, sosyal medya hesabından eski takımına başarı dileklerinde bulunmuştu.

Twitter’da takip ettiği sporcularının mesajlarını RT ederek takipçileri ile paylaşan Galatasaray resmi hesabının bu mesajını paylaşmaması Burak Yılmaz’ı şaşırttı. Çünkü, ara transfer döneminde Beeijing Gouan Kulübü’ne 8 milyon euro bonservis bedeli karşılığında giden Burak Yılmaz artık Galatasaray Kulübü resmi hesabı tarafından takip edilmiyordu.

GALATASARAY İÇİN UYUMADI

Mevcut bütün futbolcuları, teknik adamları ve eski yıldızlarından Didier Drogba’yı takip eden Galatasaray resmi hesabının kendisini takipten bir anda çıkması Burak Yılmaz’ı çok üzdü. Burak Yılmaz da bunun üzerine dün Galatasaray Kulübü resmi hesabını takibi bıraktı.Yıldız futbolcu son olarak, saat farkı nedeniyle Çin’de gece 02.00’de başlayan Eurocup basketbol final maçını uykusuz kalma pahasına izlemiş ve saat 03.30’da “Helal Olsun be şampiyonlar” diye kutlama mesajı yazmıştı.

GİDENLER TAKİPTEN ÇIKARILIYOR

Peki, Galatasaray neden oyuncusuyla olan bu bağı koparmıştı? Kulüpten konuyla ilgili Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük’e şu bilgiler verildi: Galatasaray resmi hesabı, Burak Yılmaz’ı takibi, Çin’e transfer olması üzerine bıraktı. Çünkü ayrılan sporcular takip edilmiyor. Kiralık gönderilen futbolcular ise hala kulübün resmi parçası oldukları ve Galatasaray’ı temsil ettikleri için takip bırakılmıyor. Drogba farklı bir karakter ve bir dünya markası olduğu için kulüp ayrılan oyunculardan sadece onu takibe devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...