Dubai'de Venus güldü

Venus Williams, kariyerinin 40. zaferini, Dubai Tenis Turnuvası’nda elde etti. Amerikalı sporcu 6 yıl aradan sonra yeniden dünya sıralamasında ilk 5'e girmeyi garantiledi.

Haberler 23.02.2009 - 18:24

Dubai'de Venus güldü

Venus Williams, Dubai Tenis Turnuvası yarı finalinde, dünya klasmanının zirvesinde bulunan kız kardeşi Serena Williams'ı 3 sette elemişti. Venus Williams finalde ise, Fransız rakibi Virginie Razzano'ya set vermedi.

Razzano, bir ara sırtından tedavi görmek zorunda kaldığı ilk seti 6-4 kaybetti. İkinci sette de servis oyunlarında zorlanan Fransız tenisçi, 5-0 geriye düştükten sonra sadece 2 oyun alabildi.

Son 8 finalinde yedinci zaferine ulaşan Venus Williams, 6 yıl aradan sonra yeniden dünya sıralamasında ilk 5'e girmeyi garantiledi. Razzano da aldığı mağlubiyete karşın dünya sıralamasında ilk 40'a girmeye hak kazandı.

Venus Williams, zafer konuşmasında turnuva boyunca çok tartışılan konuya değinmeyi ihmal etmedi. Williams, Birleşik Arap Emirlikleri'nden vize alamadığı için turnuvaya katılamayan İsrailli tenisçi Shahar Peer'i kastederek, "Oyuncularımızdan birinin burada olamaması çok yazık" dedi.

Peer'e güvenlik kaygıları nedeniyle vize verilmediğini öne süren organizatörler, Bayan Tenisçiler Birliği tarafından 300 bin dolar cezaya çarptırıldı. Bir başka İsrailli tenisçi Andy Ram ise Dubai'de düzenlenecek erkekler turnuvasına katılabilmesi için Birleşik Arap Emirlikleri'nden vize alabildi.

Sayfa Yükleniyor...